کونته: کمک داور ویدئویی ما را به دردسر انداخت

سرمربی تیم فوتبال چلسی بعد از پیروزی خانگی سخت شاگردانش در جام حذفی انگلیس، انگشت اتهام را به سمت کمک داور ویدئویی گرفت.

، تیم فوتبال چلسی شب گذشته (چهارشنبه) در دور سوم جام حذفی انگلیس در ورزشگاه استمفوردبریج به مصاف نوریچ دسته اولی رفت و این بازی را پس از تساوی یک بر یک در وقت‌های معمول و اضافه، در ضربات پنالتی با نتیجه ۵ بر ۴ برد و به زحمت راهی مرحله بعد شد.

آنتونیو کونته، سرمربی چلسی که تیمش در دقیقه ۵۵ این بازی توسط میچی باتشوای به گل رسید و در دقیقه چهارم وقت‌های تلف شده نیمه دوم گل خورد، پس از بازی عملکرد ضعیف تیم داوری را مسبب به دردسر افتادن تیمش دانست و گفت که کمک داور ویدئویی (فناوری‌ای که انگلیسی‌ها در این فصل برای کمک به داور در جام‌های حذفی و اتحادیه به صورت آزمایشی به کار گرفته‌اند) نتوانسته اتفاقات مهم بازی را تشخیص دهد و این به ضرر مردان او تمام شده است. یکی از آن صحنه‌ها زمانی بود که گراهام اسکات، داور مسابقه تشخیص داد، ویلیان، بازیکن چلسی در محوطه جریمه حریف شیرجه زده است و به او کارت زرد نشان داد. این در حالی بود که بازیکن نوریچ پس از بازی اعتراف کرد که ویلیان را گرفته و مانع حرکت او شده است. حتی مایک جونز، متصدی کمک داور ویدئویی بازی هم نتوانست وقوع خطا را روی ویلیان تشخیص دهد و به اسکات اعلام کند که خطایی به وقوع پیوسته است.

کونته بعد از تماشای فیلم این صحنه، تصمیم داور را یک اشتباه بزرگ دانست و گفت: فکر می‌کنم که ما اگر می‌خواهیم از این سیستم جدید در فوتبال‌‌مان استفاده کنیم، باید واقعاً آن را ارتقا دهیم. داور خیلی سریع در مورد حرکت ویلیان قضاوت کرد و به او کارت زرد داد. این یعنی که او ذره‌ای شک ندارد. پیشرفت هم اینگونه حاصل می‌شود که قبل از گرفتن تصمیم با آن شخصی که دارد صحنه‌های بازی را رصد می‌کند، اتفاقاتی که رخ می‌دهد را چک کنیم. اگر این فرد (داور) صد درصد مطمئن است که تمارضی رخ داد، خب می‌تواند به ویلیان اخطار بدهد. من اما فکر می‌کنم که حداقل آن شخصی که دارد فیلم بازی را تماشا می‌کند می‌تواند شک کند. ویلیان را زدند و او باید به داور اطلاع می‌داد که چنین اتفاقی رخ داده است.

کونته ادامه داد: اگر قرار است از یک سیستم جدید استفاده کنیم، من دیگر نمی‌توانم اشتباهی به این بزرگی را بپذیرم. در این مورد، ندیدن خطای پنالتی که روی ویلیان صورت گرفت یک اشتباه بسیار بزرگ بود اما نه از داور مسابقه بلکه از کمک داور ویدئویی. وقتی دارید صحنه‌های آهسته بازی را تماشا می‌کنید دیگر نباید دچار چنین اشتباهی شوید. امیدوارم که این فناوری پیشرفت کند.

اگرچه ویلیان تمارض نکرد و در مورد اشتباه داور برای کارت دادن به او و اعلام نکردن پنالتی به سود چلسی، حق با کونته بود اما چلسی دو بازیکن خود، پدرو و آلوارو موراتا را به خاطر اخطار گرفتن بابت شیرجه زدن از دست داد.

سرمربی ایتالیایی آبی‌پوشان لندن درباره اینکه چرا بازیکنانش در این بازی اینقدر شیرجه زدند، گفت: نمی‌دانم. از خود پدرو بپرسید اگر حرکتش شیرجه بوده پس حقش بوده که کارت زرد بگیرد. در مورد موارتا هم همین‌طور.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار