اعتراض شطرنج‌بازان به نگرفتن پول قرارداد؛ پهلوان‌زاده: باید راهکاری پیدا کنیم

رئیس فدراسیون شطرنج به کوتاهی برخی تیم‌ها در پرداخت مبلغ قرارداد شطرنج‌بازان واکنش نشان داد.

خبرنگار ورزشی ، تعدادی از شطرنج‌بازان کشورمان که در تیم‌های لیگ برتر عضو هستند، در روزهای اخیر از عدم دریافت مبلغ قراردادشان انتقاد کرده‌اند. این در حالی است که پول ذکر شده در قرارداد ورزشکاران این رشته آنقدر زیاد نیست که باشگاه‌های صنعتی و ... در پرداخت آن عاجز باشند.

مهرداد پهلوان‌زاده در واکنش به این موضوع به خبرنگار ورزشی گفت: با توجه به شرایطی که در مجموع وجود دارد، نه تنها در شطرنج، بلکه در سایر رشته‌ها نیز باشگاه‌ها قادر به پرداخت پول ورزشکاران خود نیستند. در واقع وقتی در رشته‌هایی همچون فوتبال پول برای پرداخت کامل مبلغ قراردادها وجود ندارد، پس در شطرنج هم نیست.

وی افزود: البته باشگاه‌هایی که در چند رشته فعال هستند، باید کمی منصف باشند و اگر به سایر رشته‌های خود پول می‌دهند، باید این رویکرد را به شطرنج نیز داشته باشند.

رئیس فدراسیون شطرنج ادامه داد: باید راهکاری برای رسیدن پول قرارداد شطرنج‌بازان به آنها از سوی باشگاه‌ها پیدا کنیم. تلاش زیادی برای تشکیل یک تیم شطرنج صورت می‌گیرد. ضمناً معتقدم در نهایت این پول داده خواهد شد، دیر و زود دارد، اما پرداخت می‌شود.

پهلوان‌زاده درباره شرایط شطرنج کشور در آخرین فصل از سال ۹۶ اظهار داشت: کشورمان در بهمن و اسفند میزبان ۴ مسابقه بین‌المللی است که امیدواریم شطرنج‌بازان از آنها بهره ببرند. ما همچنین شاهد ارتقای ریتینگ پرهام مقصودلو بودیم که این شرایط باعث خوشحالی است. ضمن اینکه با توجه به شرایط، فکر می‌کنم تیم ایران در رده‌بندی آینده جهانی به رتبه ۲۸ صعود کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار