تلخ‌ترین باخت دوران مربیگری کاپلو و نمکی که چیلاورت روی زخم او پاشید

سرمربی پیشین تیم ملی انگلیس فاش کرد که کدامیک از باخت‌های دوران بازیگری‌اش بیش از همه افسوس او را در پی داشته است.

، سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال جیانگسو سونینگ چین که سابقه مربیگری در تیم‌هایی مانند انگلیس، روسیه، یوونتوس، میلان، رم و رئال مادرید را دارد، تأسف‌‌آورترین شکست دوران مربیگری‌اش را اعلام کرد.

او که ۱۴ سال فوتبالیست بود و سابقه بازی در تیم‌هایی مانند اسپال، رم، یوونتوس و میلان را دارد، ‌دوران مربیگری‌اش ۲۷ ساله‌اش را از سال ۱۹۹۱ آغاز کرد و تلخ‌ترین شکست او به عنوان یک سرمربی هم در میلان رقم خورد.

کاپلو در گفت‌‌و‌گو با نشریه توتواسپورت درباره حسرت‌برانگیزترین باخت دوران مربیگری‌اش گفت: باختی که سال ۱۹۹۴ با میلان در جام بین‌قاره‌ای توکیو مقابل ولزسارسفیلد آرژانتین متحمل شدیم.

میلان سال ۱۹۹۴ به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان فصل ۹۴-۱۹۹۳ به مصاف ولزسارسفیلد به عنوان قهرمان جام لیبرتادورس رفت و آن بازی را با نتیجه ۲ بر صفر باخت.

یکی از بازیکنانی که در تحمیل آن شکست به میلان نقش داشت، دروازه‌بان پاراگوئه‌ای ولزسارسفیلد، خوسه لوئیس چیلاورت بود که بعد از شنیدن اظهارات کاپلو، روی زخم کهنه او نمک ریخته است.

چیلاورت در واکنش به اظهارات کاپلو، در صفحه شخصی‌اش در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «آقای فابیو کاپلو، اینکه شما به ولز باختید کاملاً طبیعی بود. آن زمان ما بهترین تیم دنیا بودیم.»

میلان ۳ سال بعد از باخت به ولز، در فینال جام بین قاره‌ای به یک تیم آرژانیتنی دیگر، بوکاجونیورز باخت و دیگر هرگز موفق به فتح جام بین قاره‌ای نشد اما ۱۳ سال بعد نسخه جدید این رقابت‌ها با عنوان جام جهانی باشگاه‌ها را فتح کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار