سود مالی بارسلونا از مصدومیت دمبله!

در حالی که خیلی‌ها تصور می‌کنند مصدومیت مهاجم فرانسوی جوان آبی‌و‌اناری‌ها به این تیم ضرر می‌رساند، این مصدومیت از جهاتی هم به نفع کاتالان‌ها تمام می‌شود.

وبه نقل از نشریه مارکا، عثمان دمبله، بازیکنی که بارسلونا او را با قراردادی نزدیک به ۱۴۰ میلیون یورو از بوروسیا دورتموند خرید تا الان برای این تیم چیزی جز ضرر نبوده است.

یک مصدومیت طولانی در بدو ورودش به کاتالونیا که به تازگی از بند آن رهایی یافته و مصدومیتی جدید از همان ناحیه که او را برای ۳ تا ۴ هفته خانه‌نشین خواهد کرد، سبب شده است که این بازیکن ۱۹ ساله نتواند تأثیری که از او انتظار می‌رفت را بر عملکرد آبی‌و‌اناری‌ها بگذارد. با این حال در نبود او بارسلونا از نظر فنی متضرر نشده و با اقتدار و بدون قبول حتی یک شکست در تمامی رقابت‌ها به کارش ادامه داده و از همین حالا به عنوان قهرمان لالیگا معرفی شده است. علاوه بر این با ورود کوتینیو به بارسلونا، دیگر کمتر کسی است که خلاء دمبله را احساس کند.

مصدومیت‌های دمبله اما از یک جهت دیگر هم به ضرر بارسلونا تمام نشده که هیچ بلکه به نفع آن بوده است: پرداخت پاداش‌های مرتبط با تعداد حضورهایش در ترکیب بارسا.

دمبله که ۱۰۰ روز از دوران حضورش در بارسلونا را به خاطر مصدومیت خانه‌نشین بوده است و احتمالاً تا ۳۰ روز دیگر هم خانه‌نشین خواهد بود، تا الان تنها ۱۴۱ دقیقه برای تیم تحت هدایت ارنستو والورده بازی کرده که به نسبت ۱۰۵ میلیون یورویی که به عنوان رقم پایه قراردادش پرداخت شده، رقم بسیار ناچیزی است. در قرارداد او اما ۴۰ میلیون یورو دیگر به عنوان پاداش در نظر گرفته شده است که بارسلونا به سبب مصدومیت او به نظر می‌رسد که حداقل در این فصل از پرداخت آن معاف شود.

پرداخت بخشی از این ۴۰ میلیون یورو به تعداد بازی‌هایی بستگی دارد که دمبله برای بارسلونا انجام می‌دهد. در صورتی که دمبله ۲۵ بازی رسمی برای بارسلونا انجام دهد، ۵ میلیون یوروی به بوروسیا دورتموند تعلق می‌گیرد. اگر این تعداد بازی به ۵۰ تا افزایش پیدا کند، پاداش دورتموند به ۱۰ میلیون یورو می‌رسد. این سیر تصاعدی ادامه دارد به طوری که اگر تعداد بازی‌های دمبله به ۷۵ برسد هم مجموع پاداشی که به زردپوشان وستفالن می‌رسد به ۱۵ میلیون یورو و با رسیدن تعداد بازی‌های او به ۱۰۰، پاداش دورتموند هم به ۲۰ میلیون یورو افزایش پیدا می‌کند.

تا الان اما تنها ۵ میلیون از پاداشی که بارسا نسبت به پرداخت آن به دورتموند متعهد شده قابل پرداخت خواهد بود چرا که دمبله در ۷ بازی رسمی بارسا در این فصل شرکت کرده است و مصدومیت جدید او بدان معناست که او در فصل جاری در خوشبینانه‌ترین حالت خواهد توانست نزدیک به ۲۰ بازی دیگر برای بارسلونا انجام دهد و این یعنی که بارسا تا پایان فصل حداکثر ملزم به پرداخت ۵ میلیون یوروی دیگر به دمبله خواهد شد.

فهرست بازی‌هایی که دمبله به دلیل مصدومیتش از دست خواهد داد:

۱۷ ژانویه (۲۷ دی) اسپانیول – بارسلونا (بازی رفت مرحله یک چهارن نهایی جام حذفی اسپانیا)
۲۱ ژانویه (یکم بهمن) بتیس – بارسلونا (لالیگا، هفته ۲۰)
۲۵ ژانویه (۵ بهمن) بارسلونا – اسپانیول (بازی برگشت مرحله یک چهارن نهایی جام حذفی اسپانیا)
۲۸ ژانویه (۸ بهمن) بارسلونا – آلاوس (لالیگا – هفته ۲۱)
۳۱ ژانویه (۱۱بهمن) بازی رفت مرحله نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا
۴ فوریه (۱۵ بهمن) اسپانیول – بارسلونا (لالیگا هفته ۲۲)
۷ فوریه (۱۸ بهمن) بازی برگشت مرحله نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا
۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) بارسلونا – ختافه (لالیگا، هفته ۲۳)
۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) ایبار – بارسلونا (لالیگا، هفته ۲۴)

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار