کمرانی: کیانی باید رفتار احساسی خود را کنترل کند/ وی لایق کسب مدال بود

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: کیانی در مسابقه نیمه‌نهایی گرند اسلم تا ۳ ثانیه آخر تمام برنامه‌های در نظر گرفته شده را به خوبی اجرا کرد اما در لحظات پایانی نتیجه را واگذار کرد و مدال را از دست داد.

مهرو کمرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص عملکرد ناهید کیانی در مسابقات گرند اسلم اظهار داشت:  ناهید کیانی یکسال است که در اردوی تیم ملی حضور دارد و واقعا جز بازیکنانی است که از قدرت یادگیری بالایی برخوردار است و به خوبی تلاش می‌کند روی تکنیک‌های تمرین شده تمرکز داشته باشد. کیانی در مسابقات گرند اسلم نیز عملکرد بسیار خوبی داشت و از این ناراحت هستم که لایق کسب مدال بود اما در دیدار نیمه‌نهایی و در راند طلایی، ۳ ثانیه زودتر از پایان مسابقه بازی را تمام شده در نظر گرفت و از راهیابی به دیدار نهایی بازماند.

وی تاکید کرد: کیانی در مسابقه نیمه‌نهایی تا ۳ ثانیه آخر تمام برنامه‌های در نظر گرفته شده را به خوبی اجرا کرد اما در لحظات پایانی نتیجه را واگذار کرد و مدال را از دست داد. مسابقات گرند اسلم باعث شد تا در اردوهای بعدی روی مدیریت بازی کیانی بیشتر بازیکنان خود کار کنیم چرا که او از لحاظ فنی، روحی و روانی نشان داد چیزی از رقبای خود کم ندارد. البته کیانی با وجود پیشرفت زیادی که داشته است همچنان جا برای پیشرفت دارد و باید روی ایرادات او نیز کار کنیم و آنها را برطرف کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان تصریح کرد: هیچ وقت یک بازیکن کامل نخواهد بود و همانطور که ما از نقاط ضعف رقبای کیانی استفاده کردیم قطعا آنها نیز عملکرد او را آنالیز و از اشتباهاتش استفاده کردند.باید در اردوهای بعدی تلاش کنیم تا مجددا به تاکتیک و شیوه های جدیدی دست پیدا کنیم و عملکرد بهتری داشته باشیم.

کمرانی در خصوص برتری کیانی مقابل رقبای صاحب‌نام خود در دو دیدار ابتدایی گفت: کیانی به هیچ عنوان در این دو مسابقه تحت تاثیر مدال رقبای خود قرار نگرفت و اصلا از نام آنها نترسید. تنها مشکل کیانی همانطور که قبل از مسابقات اعلام کردم این است که برخی اوقات احساسی رفتار می‌کند و از اشتباهات داوری به هم می‌ریزد. کیانی واقعا در این مسابقات نشان داد از لحاظ فنی متفاوت شده است و پای راستش راه افتاده است و در همین مسابقات نیز توانست در چند مسابقه با پای راست خود بازی را جمع کند.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد کیانی بعد از عدم حضور در دیدار نهایی از لحاظ روحی آمادگی حضور در دیدار رده‌بندی را نداشت، خاطر نشان کرد: بله من نیز با این موضوع موافق هستم. البته بازیکن چینی که در دیدار رده‌بندی مقابل کیانی قرار گرفت در این مسابقات نفر شماره یک رنکینگ دنیا را شکست داد و در دیدار نیمه‌نهایی با یک امتیاز مغلوب بازیکن کره‌ای شد که قهرمان این مسابقات شد. او حتی از حرف کره‌ای خود نیز پیش بود و در ثانیه‌های پایانی شکست خورد .

سرمربی تیم ملی در پایان خاطر نشان کرد: با وجودی که این بازیکن از لحاظ فنی خوب بود اما ناهید در این دیدار نیز لحظات پایانی مسابقه را رها کرد و شکست خورد که باید این ذهنیت او را تغییر بدهیم. ناهید بازیکن احساسی است و باید توجه کند مسابقه جای این رفتارها نیست و باید ذهنیت خود را اصلاح کند.در همان محل مسابقات با او صحبت کردم و قرار شد در بازگشت روی این مشکل کنیم. امیدوارم در اردوهای بعدی تیم ملی تعداد بازیکنان بیشتری مانند ناهید و کیمیا داشته باشیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار