مورینیو: نیمه دوم مقابل استوک بهتر بودیم/ شانس جذب سانچس را داریم

سرمربی شیاطین سرخ با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش مقابل استوک‌سیتی در مورد مهاجم آرسنال و هافبک ارمنستانی خود اظهار نظرهای جالبی کرد.

، ژوزه مورینیو در پی برتری ۳ بر صفر خانگی شب گذشته (دوشنبه) شاگردانش مقابل استوک‌سیتی در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر انگلیس با حضور  در کنفرانس خبری در ارزیابی این بازی گفت: به نظرم نیمه اول خیلی خوب نبودیم و استوک بازی بهتر و مثبتی را نسبت به ما ارائه داد. ما گل زیبایی را به ثمر رساندیم، اما آنها پس از آن واکنش خیلی خوبی از خود نشان دادند و عملکرد خیلی خوبی داشتند و موقعیت‌های خوبی در نیمه اول برای گلزنی داشتند. به نظرم ما خوش‌شانس بودیم که گل دوم را به ثمر رساندیم که گل زیبایی بود.  

وی ادامه داد: نیمه دوم اما اوضاع متفاوت بود و کار استوک سخت‌تر بود. جبران عقب‌افتادگی ۲ بر صفر برای آنها دشوار بود و ما بازی را کاملاً تحت‌کنترل خود گرفتیم. استوک در ۴۵ دقیقه دوم تنها یک موقعیت نصیبش شد، آن هم زمانی که ما با نتیجه ۳ بر صفر پیش بودیم. پیش از به ثمر رساندن گل سوم شانس گلزنی زیادی داشتیم و می‌توانستیم کار را زودتر هم تمام کنیم. با این حال نمی‌توانم بگویم بازی از ابتدا در کنترل ما بود چون استوک هم بازی خوبی را از خود ارائه داد. نیمه اول اجازه دادیم استوک به راحتی در زمین سازمان پیدا کند، اما در نیمه دوم پیشرفت کردیم و توپ را سریعتر به گردش در آوردیم و آنها را به دردسر انداختیم.

سرمربی شیاطین سرخ با وجود اینکه اختلاف تیمش با منچسترسیتی صدرنشین به ۱۲ امتیاز کاهش یافت، اما هنوز بر این باور است که این اختلاف زیاد است. ژوزه با اشاره به دوران حضورش در چلسی در این باره اظهار داشت: به نظرم اختلاف تیم اول و دوم همچنان زیاد است. با این شرایط کنترل در اختیار تیم پیشتاز است. من قبلاً چنین جایگاهی را تجربه کرده‌ام و در این شرایط تیم‌تان بدون فشار و بااعتماد به نفس بازی می‌کند که همین باعث می‌شود کمترین اشتباه ممکن را داشته باشید. با این وجود به اختلاف امتیاز تیم اول و دوم توجهی ندارم و تنها روی هر بازی خودمان تمرکز دارم و باید در هر یک از آنها به پیروزی برسیم و سعی خواهیم کرد تا در بهترین جایگاه ممکن فصل را به پایان ببریم.

آقای خاص همچنین در واکنش به شایعه علاقه‌مندی شیاطین سرخ به جذب الکسیس سانچس اظهار داشت: من مطمئن نیستم، اما مصم هم نیستم. تنها آرام هستم و این حس را داریم که سانچس بازیکن آرسنال است. ما چنین حسی داریم که او می‌تواند در آرسنال بماند، اما این حس را هم داریم که او می‌تواند از جمع توپچی‌ها جدا شود و در این صورت فکر می‌کنم ما شانس جذب او را داریم. با این حال بازیکنی همچون الکسیس مور علاقه باشگاه‌های بزرگ دیگر هم است. کسی چه می‌داند؟ به نظرم آقای ونگر و آقای گازیدیس (مدیر اجرای باشگاه آرسنال) دقیقاً می‌دانند که چه اتفاقی در مورد سانچس دارد می‌افتد. واقعاً نظری در این خصوص ندارم. من امروز (دوشنبه) کاملاً از این بحث‌ها به دور بوده‌ام و تنها روی بازی تیمم تمرکز کرده بودم و نگران چیز دیگری نبودم. سانچس بازیکن آرسنال است و همچنان می‌تواند بازیکن این تیم باشد. به نظرم نباید در مورد الکسیس صحبت کنیم چون او بازیکن آرسنال است.

مورینیو همچنین درباره شایعه احتمال معاوضه مخیتاریان با سانچس یادآورد شد: هنریک بازیکن ما است. او بازیکن منچستریونایتد است، پس می توانم در موردش صحبت کنم. مخیتاریان بازیکنی است که دوستش دارم و بازیکن بسیار باکیفیتی است که می‌تواند کارهای زیادی برای تیم انجام دهد. این فصل هنریک شروع خیلی خوبی داشت، اما  در ادامه کمی دچار افت شد. فصل گذشته هم او بازیکن مهمی برای ما بود و به منچستریونایتد برای فتح لیگ اروپا کمک شایانی کرد، پس اجازه دهید ببنیم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. این احتمال وجود دارد که مخیتاریان مورد معاوضه با بازیکن دیگر قرار بگیرد و این احتمال هم وجود دارد که در اولدترافورد بماند. ما از او و تیم حمایت خواهیم کرد تا مطمئن شویم که در جمع ما می‌ماند و یا از جمع ما جدا می‌شود. بازار نقل‌وانتقالات زمستانی هم که باز است و جای تأسف دارد که تا ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) این بازار باز است. به نظرم بازار نقل‌وانتقالات زمستانی باید همین فردا بسته می‌شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار