واکنش باقرزاده به لابی در انتخابات کمیته ملی المپیک: این کارها در همه‌جای دنیا انجام می‌شود

نایب رئیس کمیته ملی المپیک نسبت به شائبه لابی در انتخابات کمیته ملی المپیک واکنش نشان داد و گفت: این کارها در همه‌جای دنیا انجام می‌شود.

فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره انتخاب صالحی امیری به‌عنوان رئیس کمیته ملی المپیک، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شد که صالحی امیری رای بیاورد، چون به دلیل توانمندی که داشت و دارد، مجمع به او رای دارد. البته رای که نه، قیام کرد که به او رای اعتماد بدهد. امروز یک انتخابات دموکراتیک در یک جو خوب برگزار شد. از کیومرث هاشمی هم که قبلاً در کمیته سمت داشت، تشکر کنم.

وی در واکنش به این سوال که «به‌نظر می‌رسد همه در رودربایستی گیر کردند و به همین‌خاطر برای صالحی امیری قیام کردند»، تصریخ کرد: ما جمعیت ۱۰۰ هزار نفری نیستیم که کلاً ۵۸ نفر هستیم که همه همدیگر را می‌شناسیم.

نایب رئیس کمیته ملی المپیک راجع به صحبت‌هایش با وزیر ورزش و جوانان در حین رای گیری، گفت: فقط تشکر و قدردانی کردم. جو خوبی بر انتخابات حاکم است که وزارت ورزش هم نقش مهمی در آن دارد. امروز انتخابات نزدیکی بود و دغدغه‌ای سر این نداشتیم که کسانی رفتند که مهندسی شدند. آن‌قدر رقابت نزدیک بود که نشان می‌دهد انتخابات در جو خوبی برگزار شد. من چندین دوره در انتخابات بودم و امروز یکی از بهترین‌ انتخابات بود.

باقرزاده سپس در جمع خبرنگاران نیز حاضر شد و در مورد حضورش در انتخابات کنفدراسیون شمشیربازی آسیا گفت: وقتی من به مجمع انتخاباتیی کنفدراسیون شمشیربازی آسیا رفتم، جو عجیبی بود. وقتی رفتم داخل سالن، گفتم «خدایا این دوره رأی نخواهیم داشت»، چون با خوب نبودند و می‌خواستند سرمان را بِبُرند. یک نفر که رئیس  یکی از فدراسیون‌های شرق آسیا بود گفت «شما ایرانی هستید و اول می‌شوید» و همین‌طور هم شد. یک نفر از قطر آمده بود به همه کادو می‌داد. او به ما هم هدیه داد، اما ما اصلاً چیزی نداشتیم که بدهیم. فقط همه را «ماچ» می‌کردیم. با همین بوسه‌ها و ماچ‌ها هم رأی آوردیم.

وی در واکنش به این سوال که «پس آیا بودن لابی را تایید می‌کنید؟» گفت: (لابی) در همه‌جای دنیا می‌شود، اما ما چه لابی اینجا داریم که بکنیم؟ لابی‌مان این رفاقت‌هایی است که داشتیم. آمدیم و برنامه‌های‌مان را گفتیم. ما روزی ۱۰ جا همدیگر را می‌بینیم. قسم می‌خورم که اگر من یک ریالی از کمیته ملی المپیک حقوق گرفته باشم یا یک جایی رفته باشم. با شمشیربازی به‌خاطر اینکه رئیس بودیم جاهای مختلف رفتیم، اما از طرف کمیته نه.

رئیس فدراسیون شمشیربازی ادامه داد: ما نمی‌خواستیم شائبه به وجود بیاید، برای این هم کیومرث هاشمی فداکاری و ایثار کرد، چون برای خودش هیچ چیزی نمی‌خواست. اگر او چیزی برای خودش می‌خواست الم‌شنگه درست می‌شد یا درست می‌کردند.

باقرزاده در واکنش به این مسئله که «شما سرپرست آکادمی بودید و حالا به عضویت کمیته ملی المپیک درآمدید»، تصریح کرد: من اینجا خدمت می‌کنم . من زمانی که آنجا بودم، خیلی خدمت کردم. تجهیزات فیزوتراپی ایجاد کردم که فدراسیون‌ها بهره بردند. نیازی ندارم که اینجا باشیم. من رئیس فدراسیون شمشیربازی هستم، استاد دانشگاه و عضو اتحادیه شمشیربازی آسیا هستم. برای خدمت و کمک به اینجا آمدم.هر تصمیمی بگیرند، من تابع آن هستم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار