فیفا افشای اطلاعات محرمانه دوپینگ را محکوم می‌کند

فیفا اعلام کرد که افشای اطلاعات محرمانه پرونده‌های دوپینگ را محکوم می‌کند.

، به نقل از روزنامه ریانووستی روسیه، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با محکومیت انتشار اطلاعات محرمانه پرونده‌های دوپینگ معتقد است این کار به روند تحقیقات آسیب جدی وارد می‌کند.

پیش از این اعلام شده بود که آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ (WADA) در نشستی با حضور فدراسیون‌های جهانی رشته‌های مختلف ورزشی از جمله فیفا اطلاعاتی طبق منابع آزمایش ضد دوپینگ مسکو درباره ورزشکاران روسی منتشر کرده بود. فیفا نیز اعلام کرد که اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی بازیکنان فوتبال روسیه را دوباره مورد آزمایش‌های دوپینگ قرار خواهد داد.

 سرویس رسانه‌ای فیفا درباره این اقدام WADA به روزنامه ریانووستی روسیه گفت: فیفا درباره پرونده‌های شخصی اظهار نظر نمی‌کند اما به طور کلی مخالف انتشار اطلاعات محرمانه است. ما این اقدام را محکوم می‌کنیم، زیرا حریم خصوصی ورزشکاران خدشه‌دار می‌شود. انتشار اطلاعات محرمانه حتی باعث آسیب‌دیدن تحقیقات می‌شود. اقدامی که بر خلاف قواعد فیفا و آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ است.

در ماه ژوئن ۲۰۱۷ میلادی روزنامه دیلی میل انگلیس نوشته بود که فیفا نقض قوانین ضد دوپینگ توسط ۳۴ فوتبالیست روسی از جمله چند بازیکن تیم ملی این کشور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را مورد بررسی قرار خواهد داد. فیفا نیز به دنبال انتشار این خبر اعلام کرده بود که هیچ‌گونه نقض قوانین ضد دوپینگ از سوی فوتبالیست‌های روسیه را مشاهده نکرده است.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار