هاینکس: حاضرم آخرین پیراهن دوران بازیگری‌ام را به دی‌بروینه بدهم

سرمربی سرخپوشان مونیخی از هافبک بلژیکی آبی‌پوشان شهر منچستر تمجید ویژه‌ای کرد.

، یوپ هاینکس در گفت‌وگو با نشریه «کیکر» آلمان در پاسخ به این پرسش که «در حال حاضر کدام بازیکن را مورد تحسین قرار می‌دهید»، اظهار داشت: کوین دی‌بروینه. او فصل قبل عملکرد خوبی نداشت، اما او این فصل عالی بوده و حاضرم آخرین پیراهن دوران بازیگری‌ام را به او بدهم.

سرمربی باواریایی‌ها در ادامه تمجیدش از هافبک بلژیکی منچسترسیتی که در فصل جاری لیگ برتر انگلیس در ۲۳ بازی ۶ گل به ثمر رسانده و ۹ پاس گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخته، گفت: در پست هافبک باید چنین بازیکنی داشته باشید. دی‌بروینه در حال حاضر بازیکن بسیار برجسته‌ای در سطح قاره اروپاست.

هاینکس در مورد احتمال تلاش بایرن مونیخ به جذب دی‌بروینه در آینده و اینکه قهرمان آلمان برای به خدمت گرفتن چنین بازیکنی باید سر کیسه را حسابی شل کند، نیز یادآورد شد: این روزها شما نمی‌توانید با ۵۰ میلیون یورو چنین بازیکنانی را به خدمت بگیرید!

بایرن در تابستان ۲۰۱۵ زمانی که پپ گواردیولا را روی نیمکت مربیگری‌اش داشت، سعی کرد دی‌بروینه را به خدمت بگیرد، اما در نهایت طرفین بر سر رقم انتقال به توافق نرسیدند و این بازیکن در نهایت در ازای ۷۵ میلیون یورو به منچسترسیتی پیوست.

هاینکس اما به بایرن توصیه کرد که روی بازیکنان جوان سرمایه‌گذرای کنند. وی در این باره اظهار داشت: خوشحالم که در بایرن بازیکنان جوانی دارم، بازیکنانی که اکنون وارد مرحله بعدی از دوران حرفه‌ای خود شده‌اند. برای مثال کینگسلی کومان در این مدت عالی بوده و می‌تواند تبدیل به بازیکنی خارق‌العاده شود.

وی درباره ستاره جوان دیگر تیمش که او را با فیلیپ لام مقایسه می‌کنند، گفت: یاشوا کیمیچ استعدادی ناب است، اما او هنوز جای پیشرفت در برخی جنبه‌ها را دارد و چیزهای زیادی است که باید یاد بگیرد. او باید در فاز دفاعی خودش را تقویت کند و به بازی دفاعی‌اش ثبات ببخشد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار