ضیایی: فدراسیون تلاش می‌کند برنامه‌ها و نظرات کولاکوویچ را تامین کند

رئیس فدراسیون والیبال در جلسه‌ای با سرمربی تیم ملی به بررسی برنامه‌های تیم ملی والیبال ایران در سال ۱۳۹۷ پرداخت.

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نخستین جلسه احمد ضیایی با ایگور کولاکوویچ صبح امروز دوشنبه ۲۵ دی‌ماه برگزار و برنامه‌ها و  اولویت‌های والیبال ایران در سال ۱۳۹۷ تشریح و بررسی شد.

در این نشست که  محمود افشاردوست دبیرکل فدراسیون و امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی هم حضور داشتند، کولاکوویچ برآوردی از نیازهای نرم افزاری و سخت افرازی تیم ملی و راه‌ها و برنامه‌های مختلف روند آماده سازی تیم ملی در سال آینده را ارائه کرد و پس از بحث و بررسی در این خصوص، مقرر شد در دومین جلسه تصمیم‌گیری‌های نهایی صورت گیرد.

محور موضوعات این جلسه به شرح زیر است:

تشکیل تیم‌های «الف» و «ب»
سرمربی تیم ملی پیشنهاد داد که برای مسابقات سال ۲۰۱۸ دو تیم ملی «الف» و «ب» تشکیل شود و در زمانی که تیم «الف» در مسابقات حضور دارد تیم «ب» تمرینات خود را در تهران پیگیری و بازیکنان برای حضور در رویدادهای مختلف تمرین و خود را آماده کنند. وی درباره کادر فنی تیم ملی «ب» نیز صحبت کرد تا برنامه‌ها و تمرینات مشخص شده از سوی کولاکوویچ را دنبال کنند.

لیگ ملت‌های والیبال
سرمربی تیم ملی درباره این رقابت‌ها گفت: مسابقات سختی پیش رو داریم. از الان باید تصمیم بگیرم که با یک تیم در این رقابت ها شرکت کنیم یا تلفیقی از بازیکنان تیم‌های «الف» و «ب» شرکت کنیم که تیم ملی از نشاط و شادابی بیشتری برخوردار باشد. همچنین در خصوص نتایج و دستاورد های هر دو مدل بحث و بررسی شد.

لیگ برتر مردان ایران
کولاکوویچ در این نشست گزارشی از بازی‌های لیگ برتر به رئیس فدراسیون والیبال ارائه کرد و عملکرد بازیکنان در تیم ها و پست های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد. این گزارش خلاصه ای از وضعیت فعلی لیگ برتر بود.

بازی‌های آسیایی
سرمربی تیم ملی خواستار روشن شدن اولویت‌های ورزش ایران در این بازی‌ها شد. وی تاکید کرد که برای برنامه ریزی سال ۲۰۱۸ باید مشخص شود که کدام رویداد ورزشی اهمیت بیشتری برای والیبال ایران دارد. چرا که تیم ملی والیبال مردان ایران در سال ۲۰۱۸ چند رویداد مهم از جمله «لیگ ملت های والیبال»، «بازی های آسیایی اندونزی» و «مسابقات قهرمانی مردان جهان» در ایتالیا و بلغارستان را پیش رو دارد که می بایست الویت بندی سه مسابقه مشخص شود و با توجه به آن هدف گذاری و برنامه ریزی کرد.

جوانگرایی در تیم ملی
سرمربی تیم ملی در این نشست برنامه های خود را برای جوانگرایی تشریح کرد و گفت: باید جوانان بیشتری در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشند به شرطی که آنان در اردوی تیم ملی بمانند و در اختیار تیم‌های دیگر قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: به یک باره نمی‌توان چهره تیم را تغییر داد، اما حتما به جوانان فرصت بیشتری خواهم داد تا با استفاده از تجربه بازیکنان قدیمی به شرایط مطلوب برای حضور در تیم ملی برسند. باید با سیاست گذاری مناسب به سوی جوانگرایی پیش برویم تا فرصت سوزی هم نکنیم.

باشگاه‌های آسیا
زمان برگزاری مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا از نظر ایگور کولاکوویچ زمان حساسی است و باید از الان مشخص شود که بازیکنان در اختیار باشگاه هستند یا تیم ملی. این موضوع مهمی است و باید هدف گذاری و برنامه هایمان را از الان تعیین کنیم.

قهرمانی مردان جهان
سرمربی تیم ملی در این نشست گزارشی از گروه بندی و راه صعود به مراحل بالاتر در مسابقات قهرمانی مردان جهان در ایتالیا و بلغارستان را ارائه کرد و درباره حریفان ایران در مرحله مقدماتی در بلغارستان نیز گزارشی داد. وی همچنین برنامه اردوهای آماده سازی و کمپ های پیشنهادی خود را برای تمرینات ملی‌پوشان ارائه کرد.

در پایان این نشست رئیس فدراسیون والیبال قول داد که با تمام وجود و امکانات از تیم ملی حمایت کند و گفت: فدراسیون تلاش می‌کند تا برنامه ها و نظرات کولاکوویچ را تامین کند.

احمد ضیایی تصریح کرد: خواسته‌ها و پیشنهادات سرمربی تیم ملی را با استفاده از نظرات کارشناسان بررسی می کنیم تا در نشست بعدی به راهکارهای تامین این خواسته ها بپردازیم تا جمع بندی و تصمیم گیری نهایی انجام شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار