مرزبان: لیگ دسته اول هیچ تغییر مثبتی نداشته است

سرمربی تیم فوتبال شهرداری ماهشهر اعتقاد دارد، مسابقات لیگ دسته اول طی سال‌های هیچ تغییر مثبتی نداشته است.

علیرضا مرزبان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در مورد آخرین وضعیت شهرداری ماهشهر در لیگ دسته اول، سطح این رقابت‌ها و ... به سؤالات مختلف پاسخ داده است که مشروح آن در زیر می‌آید:

تسنیم: چه شد هدایت ماهشهر را در دست گرفتید؟

من دوستی در ماهشهر دارم که ایشان تماسی با بنده داشت و کمک خواست. در آن زمان هدایت سیاه‌جامگان را برعهده داشتم که اگر در مشهد با مسئولان این باشگاه به مشکل نمی‌خوردم با توجه به علاقه‌ای که به این تیم و ارتباط خوبی که با مردم مشهد داشتم، مطمئناً همچنان کنارشان می‌ماندم و به نحوه دیگری به ماهشهر کمک می‌کردم. من به اجبار مجبور به ترک مشهد شدم و به اینجا آمدم. پس از ترک مشهد دوستم اصرار به آمدنم به ماهشهر داشت و برحسب تصادف همان شبی که من مشهد را ترک کرده بودم به اینجا آمدم تا ببینم واقعاً کمکی از دستم برای این تیم برخواهد آمد یا نه که گفتم می‌آیم.

تسنیم: فکر می‌کنید این تیم در لیگ دسته اول بماند؟

این تیم برای اولین بار در لیگ دسته اول حضور یافته است و طبیعتاً بحرانی که با آن روبه‌رو شد تیم را به سمت سقوط سوق می‌داد. برای اینکه شرایط تغییر کند نیاز به سازماندهی و ساخار جدید داشتیم. بعد از نشست طولانی که داشتیم مسائل را بررسی کردیم و درباره آنکه قرار است چه کارهایی انجام بگیرد، صحبت کردیم و راه‌های موفقیت را بررسی کردیم. ما توانستیم با انگیزه‌های جدید به بازیکنان، ابتدا در بازی‌های خانگی‌مان موفق شویم و این نوید را به ما داد که حالا دیگر نگران نیستیم و می‌توانیم به بقا در لیگ یک امیدوار باشیم. تیم شهرداری ماهشهر هواداران خوبی دارد ضمن آنکه همه از شهردار تا بازیکنان در تلاش هستند تا به هدف‌مان که ماندگاری این تیم در لیگ دسته اول است، برسیم.

تسنیم: ظاهراً شما تصمیم دارید ابتدا در ماهشهر زیرساخت‌ها را درست کنید. این کار چقدر برای‌تان اهمیت دارد؟

برای من در هر جایی که کار می‌کنم خیلی مهم است که تیم‌ها از پایه آماده‌سازی‌شان را داشته باشند و بازیکنان جوان ملاک اصلی‌ام برای ساختارسازی و سازماندهی تیم است. اگر ما بتوانیم روی پایه‌های تیم‌ها کار کنیم و جوان‌های خوبی را تربیت کنیم، مطمئناً تیم‌های بزرگسالان دیگر در آینده دچار مشکل نخواهند شد. من در هر تیمی که بودم جوان‌ها علاقه‌مند به کار کردن با بنده هستند و این برایم خیلی خوب است.

تسنیم: برنامه‌های‌تان در ماهشهر چیست؟

در ماهشهر برنامه‌ای که در دستور کار داریم این است که بچه‌های دبیرستانی را ترغیب می‌کنیم به اینکه خودی نشان دهند تا بتوانیم خلاق‌ها را از جمع انتخاب کنیم. در واقع این دستاوردی است که شهردار، شورای شهر و همه در تلاش هستند تا صورت گیرد و تیم ماشهر از همین مردم شهر تشکیل شود و بتواند مستقل از تیم‌های دیگر بازیکن‌پروری کند.

تسنیم: فکر می‌کنید شهرداری چقدر در ساخت بازیکنان موفق خواهد بود؟

ما با انرژی مضاعف روی این موضوع کار می‌کنیم و مشغول تربیت بازیکنان خوب هستیم و می‌خواهیم همان‌طور که فوتبالیست‌های خوبی در شهرهای مختلف پرورش گرفته‌اند در اینجا هم این کار را انجام دهیم. به طور مثال ما در بازی هفته اول‌مان فوتبالیستی به نام احمد نعیمی را به زمین فرستادیم که تا به حال تجربه بازی را نداشت، اما خیلی خوب مقابل راه‌آهن کار کرد و انرژی فوق‌العاده‌ای را برای این بازی گذاشت. ما از اینکه بازیکنان جوان را به میدان بفرستیم هیچ ترسی نداریم بلکه اعتمادبه‌نفس آنها را هم بابت بهتر بازی کردن افزایش می‌دهیم.

تسنیم: آیا در مدت حضورتان در لیگ دسته اول تغییراتی در این مسابقات احساس کرده‌اید؟

متاسفانه در سه سالی که در لیگ یک بودم هیچ تغییر مثبتی را شاهد نبودیم. زمین‌ها خوب نیست، تشکیلات و امکانات مناسبی وجود ندارد، مدیریت و نظارت روی تغییر و تحولات استادیوم‌ها و ورزشگاه‌ها آن‌طور که ما توقع داشتیم نبوده است و ... . باید به این مسائل پرداخته شود تا تیم‌هایی که به لیگ برتر می‌آیند حرفه‌ای به این تورنمنت پا بگذارند. وقتی قرار است باشگاه‌ها این همه هزینه کنند باید طوری باشد که این لیگ به صورت حرفه‌ای به دنیا معرفی شود نه اینکه بی‌توجه به آن حالا یک مسابقه‌ای انجام شود و از آن گذر کنند. من هیچ تغییری تا به حال در این تورنمنت‌ها شاهد نبوده‌ام.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار