پاسخ فیفا به روزنامه روسی درباره استفاده از ویدئو چک در جام جهانی ۲۰۱۸

سرویس رسانه‌ای فیفا به پرسش روزنامه روسی درباره استفاده احتمالی از سیستم کمک‌داور ویدئویی در جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال پاسخ داد.

، به نقل از روزنامه روسی ریانووستی، فیفا تصمیم‌گیری درباره استفاده از سیستم VAR یا همان کمک‌داور ویدئویی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را به پس از جلسه ماه مارس هیئت بین‌المللی فوتبال (IFAB) که تنها نهاد قانون‌گذار در این رشته ورزشی است موکول کرد.

سیستم ویدئو چک هم‌اکنون در برخی از لیگ‌های اروپایی همانند ایتالیا، آلمان و جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ روسیه مورد استفاده قرار گرفته است.

سرویس رسانه‌ای فیفا در پاسخ به درخواست رسمی روزنامه ریانووستی روسیه درباره استفاده از سیستم ویدئو چک در جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال اعلام کرد: جلسه سالیانه IFAB ماه مارس سال جاری میلادی برگزار خواهد شد و فیفا پس از پایان این نشست درباره استفاده یا عدم استفاده از سیستم VAR در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد.

پیش از این رئیس سوئیسی فیفا گفته بود که جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اولین جام جهانی خواهد بود که داوران در آن می‌توانند از کمک‌داور ویدئویی بهره ببرند.

جام جهانی ۲۰۱۸ در روزهای ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۷ در ۱۲ ورزشگاه ۱۱ شهر روسیه با شرکت ۳۲ تیم برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال ایران در گروه B این رقابت‌ها با پرتغال، اسپانیا و مراکش همگروه است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار