علیپور: برای توسعه ساواته در ایران به کمک فدراسیون جهانی نیاز داریم

نشست مشترک مسئولان فدراسیون جهانی ساواته به همراه دست اندرکاران انجمن ساواته ایران با رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی برگزار شد.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون انجمن‌های ورزشی، در این جلسه محمد علیپور، رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی، «ژوئل دومژ»، رئیس فدراسیون ساواته فرانسه و نایب رئیس اول فدراسیون جهانی، «ژیل لودویگو»، عضو اصلی هیئت رئیسه فدراسیون بین‌المللی، «ژان پاسکال سانتورو»، مدرس بین‌المللی فدراسیون جهانی، «حمیدرضا حصارکی»، رئیس انجمن ساواته ایران و رئیس کنفدراسیون آسیا، «مهدی میرزاییان»، مشاور رسانه‌ای فدراسیون، «حامد متین‌فر»، دبیر انجمن ساواته و خانم «زاهد منش»، نایب رئیس بانوان انجمن حضور داشتند.

در ابتدای این نشست محمد علیپور ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران در جلسه گفت: مردم ایران و فرانسه به ورزش علاقه زیادی دارند به خصوص در ایران که خانم‌ها و آقایان در تمام رده‌های سنی شیفته ورزش هستند.

وی افزود: در فدراسیون انجمن‌های ورزشی ۱۹ انجمن فعالیت می‌کنند که در این بین رشته‌هایی مثل راگبی، بیس‌بال، سافت‌بال و موج سواری المپیکی هستند و رشته‌های دیگر بعضاً در بازی‌های آسیایی، داخل سالن و تشکیلات بین‌المللی حضور دارند. این انجمن‌ها به صورت مستقل عمل می‌کنند و دارای هیئت رئیسه مجزا هستند و کار فنی و اجرایی بر عهده آنهاست و ما فقط به‌عنوان حامی بر فعالیت‌شان نظارت داریم.

علیپور با تمجید از ماهیت ورزش ساواته در ایران اظهار داشت: ساواته گرچه رشته جدید و تقریباً نوپایی است، ولی عملکرد قابل توجهی دارد و جوانان زیادی در ایران جذب این رشته جذاب رزمی شده‌اند و اتفاقاً با قهرمان‌پروری نتایج خوبی هم در آوردگاه‌های بین‌المللی کسب کرده‌اند که این نشان می‌دهد جوانان ما در این رشته مستعد هستند.

او اذعان داشت: ساواته یکی از انجمن‌های فعال و اکتیو تحت پوشش ماست که عملکرد خوبی داشته و در بحث کشف استعداد و آموزش در سطح کشور حتی شهرهای دور افتاده بسیار موفق عمل کرده است و اتفاقاً تعاملات بین‌المللی مناسبی هم دارد.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی ایجاد انگیزه و آموزش را مهم‌ترین فاکتور در توسعه ساواته خواند و تصریح کرد: تزریق انگیزه به علاقه‌مندان به این رشته و جذب نفرات مستعد و همچنین نگاه ویژه به مقوله آموزش دو فاکتور اصلی برای توسعه ساواته در ایران و جهان به شمار می‌آید و ما برای تعمیم این رشته رزمی در کشورمان باید سطح علمی و فنی مربیان و داوران خود را بالا ببریم تا آنها بتوانند به علم روز دنیا مسلط شوند.

علیپور خاطرنشان کرد: من از شما تقاضا دارم در بخش آموزش و پرورش مربیان و داوران به ما کمک کنید و مربیان ما باید دوره‌های روز بین‌المللی را پشت سر بگذارند و حتی داوران ساواته باید به همان سطح رشد کنند. مسلماً برگزاری سمینار آموزشی در کرج را به فال نیک می‌گیریم و امیدوارم که این‌گونه تعاملات و مراودات دو کشور بیش از پیش باشد، چراکه ساواته متعلق به فرانسه است و حمایت فدراسیون جهانی که خواستگاه آن کشور شماست، باعث رشد و پیشرفت این رشته مهیج در ایران خواهد شد.

علیپور تأکید کرد: رئیس فدراسیون جهانی بیس‌بال سال گذشته به ایران آمد و وقتی میزان علاقه‌مندی جوان‌های ما را دید تصمیم گرفت که در کشورمان سرمایه‌گذاری کند و علاوه بر تأسیس بزرگ‌ترین آکادمی بین‌المللی خاورمیانه در ایران و برپایی بیش از ۱۰ کلاس آموزشی، پنج نفر از جوانان مستعد ۱۵ ساله را هم به ایتالیا دعوت کرد تا تحت آموزش قرار بگیرند. در مجموع از این حمایت، هم ما بهره‌مند شدیم و هم آنها و مطمئناً فدراسیون جهانی ساواته هم از حمایت و سرمایه‌گذاری در ایران ضرر نخواهد کرد. از طرفی بنده عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک هستم و از مرودات بین‌المللی استقبال می‌کنم و حتی آمادگی میزبانی از برنامه‌های مختف فدراسیون جهانی ساواته در ایران را داریم.

در ادامه این نشست ژوئل دومژ، رئیس فدراسیون ساواته فرانسه و نایب رئیس اول فدراسیون جهانی با تمجید از سطح آگاهی رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی نسبت ورزش دنیا به خصوص ساواته گفت: به واقع جنابعالی رشته‌های مختلف ورزشی را به خوبی آنالیز می‌کنید و از جایگاه ساواته در دنیا آگاه هستید. این برای ما بسیار حائز اهمیت است. حمایت همه جانبه شما از انجمن ساواته ایران ستودنی است.

وی اظهار داشت: ما هم مثل شما به بحث آموزش نگاه ویژه‌ای داریم و با انجمن ساواته ایران بیش از ۱۰ سال است که تعامل می‌کنیم و قطعاً هدف‌مان پشتیبانی از ساواته ایران و کمک به رشد و توسعه این رشته در کشور شماست، چراکه ایران یکی از کشورهای قدرتمند در ساواته دنیا به شمار می‌آید که قهرمانان خوبی هم دارد.

همچنین ژیل لودویگو، عضو اصلی هیئت رئیسه فدراسیون بین‌المللی ساواته در پایان این جلسه گفت: فرانسه بیش از ۲۰ هزار ساواته‌کار دارد که این حاصل یک برنامه‌ریزی آموزشی است و ما با تعاملات خوبی که با ایران داریم. مسلماً به دنبال رشد ساواته در کشور شما هستیم و برگزاری سمینار بین‌المللی آغاز کار زیربنایی ما در ایران به حساب می‌آید.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار