جام اتحادیه| چلسی - آرسنال؛ تکرار یک خصمانه تمام عیار

نبرد بزرگ نیمه‌نهایی اتحادیه انگلیس، صحنه یک جنگ کلاسیک لندنی به فرماندهی پروفسور فرانسوی و متفکر ایتالیایی است.

  ، بازی رفت نیمه‌نهایی جام اتحادیه انگلیس بین ۲ تیم لندنی چلسی و آرسنال از ساعت ۲۳:۳۰ امشب (چهارشنبه) به میزبانی ورزشگاه استمفورد بریج، فصل گرم فوتبال در جزیره را داغ داغ خواهد کرد.

 در یک سمت میدان، آرسنال پس از حذف در دور سوم جام حذفی انگلیس و نتایج متزلزل در لیگ برتر آمده تا برای اولین جام فصل جزیره بجنگد. چلسی هم مانند آرسنال در دور سوم عملکرد خوبی در جام حذفی نداشت؛ با این تفاوت که به جای حذف راهی بازی تکراری در زمین خودش شد. این تیم که برای دوم شدن در لیگ با منچستریونایتد می‌جنگد، این روزها شرایط نسبتا خوبی دارد و با شناخت کامل از آرسنال میهمان به میدان می‌آید چون حدود یک هفته قبل به مصاف این تیم رفت و در یک بازی جذاب در آخرین ثانیه‌ها پیروزی ۲ بر یک را از دست داد اما این نبرد  همسایه‌ها هر چقدر هم تکرار شود، تحت هر شرایطی تازه و سرشار از خصم و دشمنی است.

 غایبان بازی

هم کونته، متفکر ایتالیایی و هم ونگر، پروفسور فرانسوی به سبک بازی‌های قبلی تیم‌شان در این دوره جام اتحادیه به احتمال زیاد به بازیکنان اصلی و خسته از بازی‌های فشرده اخیر استراحت خواهند داد. چلسی هنوز با مشکل بهبود نیافتن مصدومیت ازار روبه‌روست و از طرفی بارکلی که چند روز پیش از اورتون به جمع تیم آبی‌پوش لندن پیوست، می‌تواند اولین بازی در لباس جدید را تجربه کند. ونگر احتمالا ژیرو، مونرئال، کوشیلینی و کولاسیناچ را به قصد حضور در بازی بعدی در لیگ روی نیمکت می‌نشاند و سانچس و اوزیل با وجود تردیدها درباره آینده‌شان در تیم پایتخت به احتمال زیاد به میدان می‌روند. در این بین تنها رمزی هنوز مصدوم، غایب قطعی آرسنال خواهد بود.

رویارویی‌های قبلی

در ۱۹۳ رویارویی قبلی ۲ تیم، ۷۵ پیروزی از آن آرسنال شده، ۶۲ بار چلسی پیروز شده و حاصل ۵۶ رقابت هم چیزی غیر از تساوی نبوده است، البته در چند سال اخیر معمولا چلسی نسبت به آرسنال در موضع قدرت قرار داشته است.

ترکیب احتمالی

 آرسنال: اوسپینا، هولدینگ، مصطفایی، چمبرز، نیلس، بیرین، ژاکا، ویلشر، اوزیل، سانچس و لاکازته

چلسی: کورتوا، کریستنسن، آزپلیکوئتا، کیهیل، آلونسو، موزس، فابرگاس، کانته، درینک‌واتر، اِزار و موراتا

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار