حکم عجیب کمیته انضباطی کالچو در مورد رفتار نژادپرستانه هواداران کالیاری علیه متویدی

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا با آوردن بهانه‌ای عجیب از مجازات باشگاه کالیاری به خاطر شعارهای نژادپرستانه هوادارانش علیه هافبک فرانسوی تیم یوونتوس خودداری کرد.

، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرده که باشگاه کالیاری را به خاطر شعارهای نژادپرستانه‌ هوادارانش علیه بلیز متویدی هافبک یوونتوس مجازات نمی‌کند.

متویدی پس از بازی اخیر دو تیم در هفته بیستم سری A در خانه کالیاری، گفت که هدف شعارهای نژادپرستانه و توهین آمیز گروهی از هواداران تیم میزبان قرار گرفته است. به دنبال اظهارات او، باشگاه کالیاری با انتشار بیانیه‌ای از این بازیکن فرانسوی عذرخواهی کرد و حتی سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) و وزیر ورزشی فرانسه هم در بیانیه‌‌هایی حرکت هواداران تیم منطقه ساردینیا را محکوم کردند.

با این وجود، مسئولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا معتقدند که هیچ گونه رفتار نژادپرستانه‌ای از هواداران کالیاری سر نزده و این باشگاه را سزاوار مجازات ندانسته‌اند.

در بیانیه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا آمده است: در خصوص پرونده بازی تیم‌های کالیاری و یوونتوس، هیچ حکمی صادر و اتهام هواداران باشگاه کالیاری برای سر دادن شعارهای نژادپرستانه مطابق چیزی که بلیز متویدی، بازیکن یوونتوس مدعی شده، اثبات نشده است. شعارهای نژادپرستانه نه توسط داور مسابقه شنیده شده، نه توسط نمایندگان دفتر دادستان عمومی و نه توسط ناظران بازی. از این رو مطابق ماده ۱۱ از پاراگراف سوم قوانین انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا، هیچ محرومیتی برای باشگاه کالیاری در نظر گرفته نخواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار