مهدی:‌ امیدوارم مشکلات ذوب‌‌آهن برای حضور در آسیا برطرف شود

مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ ابراز امیدواری کرد که مشکلات ذوب‌آهن برای حضور در آسیا برطرف شود.

سهیل مهدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی درباره برنامه‌های سازمان لیگ برای صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های لیگ برتری اظهار داشت: هرساله برنامه‌هایی در ای اف سی مشخص می‌شود که مطابق آن ما در کمیته صدور مجوز حرفه‌ای عمل می‌کنیم. در برنامه‌ امسال ای اف سی به دقت بیشتر روی شفافیت مالی باشگاه‌ها و بحث بدهی‌ها تاکید زیادی شده است. امنیت و ایمنی ورزشگاه‌ها و جرئیات آکادمی‌ها مواردی دیگری است که در برنامه‌ ای اف سی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه کار بررسی باشگاه‌ها از اواخر بهمن آغاز و تا پایان شهریور سال ۹۷ ادامه پیدا می‌کند, تصریح کرد: فصل گذشته فقط ۷ باشگاه ایران مجوز حرفه‌ای گرفتند و امیدوارم امسال هر ۱۶ تیم لیگ برتری به این مهم دست پیدا کنند. علاوه بر این  امسال تیم‌های لیگ یکی هم برای مجوز ملی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره شرایط نامناسب باشگاه ذوب‌آهن اصفهان و اینکه گفته می‌شود با توجه به مشکلات مالی شرایط حضور خوب در لیگ قهرمانان آسیا را ندارد, گفت: این باشگاه بر اساس مدارکی که برای ای اف سی ارسال کرده, موفق به کسب مجوز شرکت در مسابقات شده و حتی در جلسات و قرعه‌کشی این رقابت‌ها نیز شرکت کرده‌ است. امکان جایگزینی تیم دیگری به‌ جای ذوب‌آهن وجود ندارد و دیگر به هیچ‌ عنوان جا‌به‌جایی صورت نمی‌گیرد.

مهدی افزود: اینکه گفته می‌شود باشگاه ذوب‌آهن مشکلاتی برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا دارد, به مباحث مدیریتی داخلِ باشگاه بر می‌گردد و ما نمی‌توانیم به این مشکلات ورود کنیم. همان‌طور که یک باشگاه می‌تواند برای آسیا خودش را تقویت کند و مثل پرسپولیس برود و نتیجه بگیرد, یک باشگاه هم شاید با وجود همه تلاش‌ها نتواند در این مسابقات موفق شود. ما نمی‌توانیم در شرایط داخلی ذوب‌آهن دخالت کنیم. امیدوارم وضعیت این باشگاه مناسب شود و ذوب‌آهن نماینده شایسته‌ای برای کشورمان باشد.

تسنیم, سعید آذری, مدیرعامل باشگاه ذوب آهن روز گذشته اعلام کرده بود که این باشگاه با مشکلات مالی روبه‌رو شده و برای حضور در آسیا باید تقویت شود.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار