سروی: کیانی توانایی کسب نخستین مدال بانوان در مسابقات گرند اسلم را دارد/ عجله‌ای برای بازگشت کیمیا علیزاده نداریم

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: فکر می‌کنم اگر شرایطی فراهم باشد کیانی توانایی کسب اولین مدال بانوان تکواندو ایران را در رقابت‌های گرنداسلم خواهد داشت.

زهرا سروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص انتخاب کادرفنی تیم تکواندو نوجوانان دختر اظهار داشت: با توجه به تجربه صفرپور در دوره گذشته مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان که برای اولین بار در تاریخ تکواندو ایران با مقام قهرمانی به پایان رسید، تصمیم گرفتیم مجددا ایشان را به عنوان سرمربی تیم نوجوانان انتخاب کنیم. سایر اعضای کادرفنی تیم نوجوانان نیز با نظر سرمربی تیم و عملکرد آنها در لیگ و مسابقات کشوری انتخاب شدند وهمچنین لیلا سلیمی نیز به عنوان مربی بدنساز در کنار تیم ملی خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا ابتدا رقابت‌های انتخابی برگزار و سپس اعضای کادرفنی تیم نوجوانان انتخاب شدند، گفت: سرمربی تیم ملی در مسابقات انتخابی حضور داشت و این طور نیست که بدون حضور کادرفنی رقابت‌ها برگزار شده باشد اما بقیه اعضای کادرفنی را بعد از مسابقات انتخابی تیم ملی انتخاب کردیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در خصوص شرایط ناهید کیانی برای حضور در مسابقات گرند اسلم تصریح کرد: به عملکرد خوب ناهید در مسابقات گرند اسلم خیلی امیدوار هستم.کیانی تکواندوکار فنی است که حرف برای گفتن دارد. در حال حاضر نیز زیر نظر پزشک در حال کاهش وزن است تا به امید خدا به وزن قانونی برای حضور در مسابقات برسد. فکر می‌کنم اگر شرایط فراهم باشد کیانی توانایی کسب اولین مدال بانوان تکواندو ایران را در رقابت‌های گرند اسلم خواهد داشت.

سروی با تاکید بر کار سخت کیانی در مسابقات گرند اسلم عنوان کرد: قطعا او کار بسیار سختی در این مسابقات پیش رو دارد. فضای رقابت‌های گرند اسلم با سایر مسابقات متفاوت است و فقط با رقابت‌های المپیک قابل مقایسه است. این رویداد با حضور بهترین‌های جهان و المپیک بسیار سنگین است اما به توانایی دختران ایرانی ایمان داریم و آنها در حال حاضر به خود باوری نیز دست یافتند تا به آنچه استحقاق آن را دارند دست پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: انتخاب کادرفنی تیم تکواندو نوجوانان دختر پس از برگزاری رقابت‌های انتخابی

وی در خصوص شرایط مصدومیت کیمیا علیزاده اظهار داشت: خدا را شکر در حال حاضر شرایط کیمیا خیلی بهتر از چیزی که ما فکر می‌کردیم است و حتی به دلیل علاقه‌ای که علیزاده برای بازگشت به میادین ورزشی دارد از برنامه‌های خود جلوتر است. ما نیز روی مصدومیت کیمیا حساسیت داریم و حتما با نظر پزشک او برنامه‌هایش را چک خواهیم کرد. در حال حاضر نیز از دکتر فیزیوتراپ و جراح کیمیا درخواست کردیم تا در نامه‌ای کتبا بلامانع بودن تمرینات بدنسازی او را اعلام کنند تا او بدنسازی خود را شروع کند. 

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در خصوص حضور علیزاده در مسابقات قهرمانی آسیا تصریح کرد: برنامه ما حضور کیمیا علیزاده در بازی‌های آسیایی بود اما کیمیا بسیار علاقمند است قاعده و فرمول انتخابی را رعایت کند و در صورت امکان با حضور در مسابقات انتخابی در رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز حضور داشته باشد که ما به هیچ عنوان عجله‌ای برای بازگشت زودهنگام علیزاده نداریم.

سروی در پاسخ به این سوال که امکان تشکیل دو تیم ملی با دو کادر مجزا برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی وجود دارد، خاطر نشان کرد: به نظر می‌آید که در حال حاضر نیاز است با یک کادر و تیم ملی در این مسابقات حضور داشته باشیم اما قطعا تشکیل دو تیم ملی جزو برنامه‌های بلند مدت ما است. امیدوارم در آینده بتوانیم این کار را انجام بدهیم اما در حال حاضر این موضوع برای تیم ملی بانوان زود است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار