حسن‌زاده: جریمه شدن استقلال به این معنا نیست که پرسپولیسی هستیم

رئیس کمیته انضباطی درباره رای بازیکن تیم استقلال تهران توضیحاتی ارائه کرد.

، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی گفت: وقتی خطای شدید  و خطرناک جپاروف که از دید داور دور مانده و در رسانه‌ها از جمله شبکه‌های تلویزیونی مطرح شد، متوجه شدیم رفتار بازیکن مذکور مغایر با آیین‌نامه انضباطی جدید است. لذا برای اجرای عدالت و رعایت نظم در مسابقات لیگ برتر، فورا دستور موقت را صادر و اعلام کردیم که بازیکن تیم استقلال در مسابقه رسمی حضور نداشته باشد و این رای را روز  ۱۳ دی‌ به باشگاه ابلاغ کردیم. پس از وقت رسیدگی که (۱۸ دی‌) تعیین شد، جپاروف و ۵ نفر از اعضای باشگاه و مدیرعامل تیم استقلال در جلسه حضور یافتند.

وی افزود: در این نشست بازیکن تیم استقلال دفاعیات لازم را مطرح  و اعلام کرد که حرکت وی تعمدی نبوده و علیرغم این‌که رفتار خطرناکی را از خود به نمایش گذاشته، قصد چنین کاری را نداشته است و ابراز امیدواری کرد که این رفتار برای آخرین بار بود که از سوی او اجرا شد.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: پس از ختم جلسه، اعضای کمیته انضباطی به اتفاق تصمیمات لازم را راجع به پرونده گرفته و اعلام می‌شود که جپاروف، بازیکن  استقلال تهران از همراهی تیم خود به مدت یک جلسه محروم است. البته رای فوق تا ساعات آینده به بازیکن و باشگاه مربوطه ابلاغ می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: در خصوص این رای چند نکته لازم است که بیان کنم. ابتدا طبق آیین نامه (بند ۱۳ ماده ۲۰) ما اجازه نداریم که در خصوص پرونده‌های در حال رسیدگی تا قبل از صدور رای، مصاحبه‌ای انجام دهیم و طبق همان ماده ۲۰، فقط باید با سایت رسمی فدراسیون فوتبال مصاحبه کنیم که اصحاب رسانه در چند روز اخیر موفق به انعکاس اظهارات انضباطی نشده‌اند و اعلام می‌کنم  دلیلش این بود که قانون این اجازه را به ما نمی‌داد.

رئیس کمیته انضباطی گفت:دستور موقت در ماده ۱۰۰، امر تازه‌ای نیست و در آیین‌نامه قبلی نیز وجود داشت و کمیته انضباطی این حق را دارد که برای رعایت عدالت و ایجاد نظم  و سایر موارد، مخصوصا که این آیین‌نامه  صدور آرا  را دیرتر از زمان آیین‌نامه قبل به عمل می‌آورد، زیرا آیین‌نامه جدید پس از وصول گزارش، چند روز  زمان می‌برد تا دفاعیات متخلف را به کمیته انضباطی واصل کنند و سپس رای صادر شود. در شرایطی که مانند سابق نمی‌توانیم رای صادر کنیم، مجبوریم استفاده از دستور موقت را در دستور کاری خود قرار دهیم و از این پس اجرای دستور موقت بیشتر خواهد شد. البته ضمن احترام به همه منتقدین و هواداران تیم‌ها که هیچ وقت حاضر به قبول محرومیت علیه تیم خود نیستند، باید بگویم که اگر انتقاد سازنده و بدون اهانت باشد، مورد قبول است اما افرادی که بدون رعایت ادب و اخلاق و برمبنای تربیت خانوادگی خود در کنار انتقادها به کمیته انضباطی اهانت می‌کنند و یا رکن قضایی را تحقیر می‌کنند باید بگویم که بهترین جواب سکوت است.

اسماعلی حسن‌زاده در پایان گفت: کمیته انضباطی  قانون را به طور مساوی برای همه تیم‌ها چه پر هوادار و چه بدون تماشاگر به صورت یکسان و عادلانه اجرا می‌کند. قانون برای همه اهالی فوتبال است. اگر تیم استقلال ۱۲ هفته از ۱۸ هفته لیگ برتر، با احکام  انضباطی مواجه شده، به این معنا نیست که کمیته انضباطی ضد استقلال یا طرفدار پرسپولیس است کما این‌که در بسیاری از موارد احکام متوالی کمیته انضباطی علیه باشگاه پرسپولیس بود اما آن احکام هم دلیلی بر طرفداری از یک رنگ خاص نیست. کمیته انضباطی موظف است قانون را به طور یکسان درباره همه فوتبال اجرا کند و به هیچ رنگی تعلق خاطر ندارد و علیه هیچ رنگی نیست. با توجه به نوع کار انضباطی که جنبه تنبیهی دارد،  واکنش‌ها به آرای محرومیت از سوی هواداران تیم‌ها هیچگاه مثبت نخواهد بود  اما موظف به اجرای قانون و عدالت هستیم و صادقانه در این راه قدم بر می‌داریم.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار