شاگردان خلیفه برای حضور در مسابقات تیمی گرند اسلم مشخص شدند

ترکیب تیم ایران در مسابقات تیمی گرنداِسلم از سوی سید نعمت خلیفه سرمربی این تیم مشخص شد.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، نخستین دوره مسابقات "گرند اِسلم" تکواندو با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان و در اوزان المپیکی به میزبانی «ووشی» چین برگزار خواهد شد. سری پایانی این رقابت‌ها به صورت تیمی ۷ بهمن‌ماه پیگیری می‌شود که تیم ایران با کسب عنوان قهرمانی در مسابقات جام جهانی موفق شد جواز حضور در این رویداد را بدست آورد.

همچنین روسیه که عنوان نایب قهرمانی جام جهانی را بدست آورده بود، تیم چین به عنوان میزبان مسابقات و کره جنوبی نیز به عنوان تیم پیشنهادی از طرف کمیته فنی در این رقابت‌ها حضور دارند.

با اعلام سازمان تیم‌های ملی، تیم ایران برای شرکت در این رقابت‌ها با ترکیب هادی تیران ولی‌پور، سروش احمدی، سیدحسین احسانی، عرفان ناظمی، مهدی خدابخشی، سعید رجبی، آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، علیرضا علیاری و محمدرضا خانی تمرینات خود را پیگیری می‌کند.

هدایت این تیم برعهده سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی، رضا ایمان زاده به عنوان مربی و علی رضایی به عنوان مربی بدنساز باشد.

فدراسیون جهانی تکواندو نحوه برگزاری این دوره از رقابت‌ها را اعلام کرد؛ این مسابقات در ۴ راند ۵، ۳، ۵ و ۵ دقیقه ای برگزار خواهد شد که در راند اول ۵ هوگوپوش به ترتیب اوزان مبارزه می‌کنند؛ راند دوم ۳ ورزشکار انتخاب شده توسط مربی بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند و در دو راند پایانی نیز ۵ تکواندوکار با امکان حداکثر ۱۲ بار جابجایی مبارزه خواهند کرد.

همچنین با توجه به قوانینی که برای این مسابقات در نظر گرفته‌اند، برای ضربه چرخشی به هوگو ۴ امتیاز، ضربه چرخشی به سر ۵ امتیاز، شمارش داور برای ناک دان ۵ امتیاز و خروج یک پا از زمین یک اخطار(Gam-jeom) در نظر گرفته شده است. تیمی که در مجموع ۴۰ اخطار بگیرد، بازنده مسابقه خواهد بود.

گفتنی است؛ در این مسابقات به تیم‌های اول تا سوم به ترتیب ۲۰، ۱۰ و ۵ هزار دلار جایزه تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار