بی‌باک: حسینی حداقل می‌توانست به مدال برنز برسد/ یعقوبی اعتماد به نفس ندارد

سرمربی تیم ملی تکواندو ایران گفت: حسینی حداقل می‌توانست در مسابقات گرنداسلم مدال برنز را کسب کند اما اشتباه داوری گریبانگیر ما شد و از گرفتن مدال برنز جا ماندیم.

مهدی بی‌باک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص عملکرد ابوالفضل یعقوبی و میرهاشم حسینی در سری دوم مسابقات گرند اسلم اظهار داشت: از عملکرد ابوالفضل یعقوبی راضی نیستم اما از عملکرد میرهاشم حسینی ناراضی نبودم. البته واقعا شرایط سفر ما بد بود چرا که ۱۶ ساعت پرواز را پشت سر گذاشتیم و ساعت ۷ وارد محل برگزاری مسابقات شدیم و ساعت ۸ شب وزن‌کشی کردیم.

وی تصریح کرد: واقعا بچه‌ها زمان لازم را برای استراحت نداشتند و شرایط خوبی را پشت سر نگذاشتند اما با این شرایط هم خدا را شکر میرهاشم خیلی خوب مبارزه کرد. حسینی در دیدار نیمه‌نهایی مقابل قهرمان المپیک از چین تا پایان راند دوم پیش بود و در راند سوم مبارزه را واگذار کرد.

سرمربی تیم ملی تکواندو با انتقاد از عملکرد داوران دیدار رده‌بندی میرهاشم حسینی و الکساندر دنیسنکو روس گفت:  در بازی جنگ مدال برنز داوران اشتباه کردند و بازی صد در صد برده حسینی را تبدیل به باخت کردند. در لحظات پایانی داوران سه امتیاز حسینی را پاک کردند و در حالی که نباید به او اخطار می‌دادند با یک اخطار شرایطی را رقم زدند که متاسفانه در فاصله ۶ ثانیه به پایان مسابقه او یک امتیاز عقب افتاد.

بیشتر بخوانید: بی‌باک: کیفیت مسابقات گرند اسلم قطعا از المپیک بالاتر است

بی‌باک تاکید کرد: میرهاشم حسینی از ۵ راند مسابقه ۴ راند ونیم جلو بود. او در این مسابقات چند اشتباه کوچک داشت اما نباید فراموش کرد تمام تکواندوکارانی که در این مسابقات حضور دارند، قهرمان جهان و المپیک هستند. حسینی در این مسابقات جواد آچاپ قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵ و رنک دوم المپیک و همچنین آیخان تقی‌زاده، قهرمان اروپا و رنک هشتم دنیا را شکست داد.

وی خاطر نشان کرد: حسینی واقعا در مسابقات گرند اسلم بازی‌های خوبی را انجام داد و مقابل حریف چینی نیز به نسبت فینال مسابقات جهانی عملکرد بهتری داشت اما متاسفانه دستش از مدال کوتاه ماند. توقع ما از بچه‌ها خیلی بالا است اما باید بدانیم اینجا مسابقات گرند اسلم است و هر دیدار حکم دیدار فینال مسابقات جهانی را دارد.

سرمربی تیم ملی تکواندو با ابراز تاسف برای از دست رفتن مدال حسینی عنوان کرد: حسینی حداقل می‌توانست در این مسابقات مدال برنز را کسب کند اما اشتباه داوری گریبانگیر ما شد و از گرفتن مدال برنز جا ماندیم. این در حالی است که سه امتیاز ۷ ثانیه آخر حسینی را پاک کردند و یک اخطار بی‌مورد نیز به او دادند که اصلا نباید این اخطار به او تعلق می‌گرفت. نسبت به این موضوع نیز اعتراض کردم اما وقتی مسابقه به اتمام رسید اعتراض ما نیز راه به جایی نبرد.

بی‌باک با تمجید از روند رو به رشد حسینی گفت : میرهاشم با توجه به تجربه کم، مسابقات بسیار خوبی را ارائه کرد. نباید فراموش کنیم رقبای میرهاشم حسینی عنوان‌دار هستند و هر دوحریف نیمه‌نهایی و رده بندی  او قهرمان المپیک و جهان بودند اما با این وجود عملکرد بسیار خوبی مقابل این دو حریف خود داشت و اگر اشتباه داوری در دیدار نیمه‌نهایی وجود نداشت مقابل دنیسنکو پیروز شده بود. حسینی با کسب تجربه هر روز بهتر از روز قبل شده است.

وی در پاسخ به این سوال که عملکرد یعقوبی در مسابقات اخیر باعث نگرانی کادرفنی نشده است، خاطر نشان کرد: مطمئناً ابوالفضل نظر ما را برآورده نکرده و نیاز است یک بازنگری در عملکرد فنی و رفتاری او صورت بگیرد و  در ابتدا او باید با خودش کنار بیاید. با وجودی که همه کار برای انجام دادیم اما اعتماد به نفس یعقوبی از دست رفته است. خستگی سفر نیز روی ابوالفضل بیشتر تاثیرگذار بود اما این موضوع قابل توجیه نیست و باید بپذیریم که او قابلیت‌هایش را نشان نداده است و در بازگشت به این موضوع رسیدگی می‌کنیم.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار