رضا علیپور: امیدوارم عنوان برترین ورزشکار سال به ایران تعلق بگیرد

سریعترین مرد عمودی جهان درباره کاندیدا شدنش برای کسب عنوان ورزشکار سال جهان گفت: در حال حاضر در رای گیری برترین ورزشکار سال ۲۰۱۷ در صدر قرار دارم، امیدوارم این عنوان به ایران تعلق بگیرد.

رضا علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: سال ۲۰۱۷ رکورد جهان سنگ نوردی در ماده سرعت  را به ثبت رساندم. عنوان قهرمانی جهان، جام جهانی سوئیس، جام جهانی چین و قهرمانی آسیا و نقره جام جهانی ایتالیا  را نیز کسب کردم. در مسابقات آزاد نیز توانستم بر سکوی قهرمانی قرار بگیرم.

وی افزود: رکورد ماده سرعت سنگ نوردی در دست ورزشکار اوکراینی بود. او رکورد ۵.۶۰ صدم ثانیه در اختیار داشت، من این رکورد در سال ۲۰۱۷ جابه جا کردم و در حال حاضر با ثبت ۵.۴۸ صدم ثانیه رکوردار این ماده هستم.

سریعترین مرد عمودی جهان ادامه داد: به فکر ارتقا این رکورد هستم و می‌خواهم این رکورد را بازهم خودم جابه جاکنم. اگرچه کار بسیار سختی است و نمی‌توان قول صد درصد داد اما همه تلاشم این است که سال ۲۰۱۸ نیز موفقیت‌هایم را تکرار کنم.

 با توجه به نتایج به دست آمده، رضا علیپور یکی از ۹ نامزد کسب عنوان ورزشکار سال ۲۰۱۷ است. وی دراین باره گفت: در حال حاضر در رای گیری اتحادیه بازی‌های جهانی در صدر قرار دارم. ورزشکار زن اوکراینی در رشته پاورلیفتینگ نیز یکی از رقبای اصلی من به شمار می‌رود. امیدوارم با دعای خیر مردم و همراهی آنها از بین ۹ نامزد عنوان برترین ورزشکار سال به ایران تعلق بگیرد.

تسنیم، اتحادیه بازی‌های جهانی ورزشکاران برتر سال ۲۰۱۷ را از میان برترین ورزشکاران مسابقات ۲۰۱۷ لهستان و به انتخاب کاربران خود معرفی خواهد کرد.رضا علیپور در این مسابقات توانست عنوان قهرمانی ماده سرعت سنگ نوردی را از آن خود کند.  برای رای دادن به یوزپلنگ ایرانی با مراجعه به صفحه برترین های سال ۲۰۱۷ می‌توان او را در رسیدن به این عنوان همراهی کرد.

https://www.theworldgames.org/awards/Athlete-of-year-۲۰۱۷

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار