صعود ۵ پله‌ای پرسپولیس در رده‌بندی جهانی باشگاه‌ها؛ استقلال دوم است/ رئال مادرید همچنان بهترین باشگاه جهان

سرخ‌پوشان پایتخت در رده‌بندی باشگاه‌های فوتبال جهان با ۵ پله صعود جایگاه خود را در به عنوان بهترین تیم باشگاهی فوتبال ایران تثبیت کردند.

، نخستین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان در سایت «Clubworldranking» منتشر شد که در آن تیم پرسپولیس همچنان رده‌بندی بالاترین تیم در میان تیم‌های ایرانی است.

تیم تحت هدایت برانکو ایوانکوویچ، با ۵ پله صعود و ۴۰۱۷ امتیاز در رده یکصد‌و‌سی‌وپنجم دنیا قرار دارند. پس از قرمزپوشان پایتخت، رقیب همشهری آبی‌پوش یعنی استقلال که دو پله صعود داشته، دومین تیم رده‌ بالای ایران محسوب می‌شود. آبی‌پوشان تهران در رده‌بندی جهانی در رده یکصدوهشتادودوم قرار دارند.

رده‌بندی دیگر باشگاه‌های ایرانی در رده‌بندی جهانی باشگاه‌ها به شرح زیر است:

۱- پرسپولیس (۵ پله صعود – یکصدوسی‌و‌پنجم جهان)
۲- استقلال (۲ پله صعود – یکصدو هشتاد و دوم جهان)
۳- استقلال خوزستان (بدون تغییر - سیصدوسی‌و‌ششم جهان)
۴- ذوب آهن (۷ پله صعود – سیصد و هفتاد و چهارم جهان)
۵- تراکتوری سازی (۲۴ پله سقوط – پانصدوشصت‌و‌هفتم جهان)
 

در رده‌بندی کلی باشگاه‌های فوتبال جهان تیم‌های رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو مادرید اول تا سوم هستند و پس از آنها گرمیوی برزیل، منچستریونایتد انگلیس، یوونتوس ایتالیا، بایرن مونیخ آلمان، ریورپلاته آرژانتین و فلامنگوی برزیل و منچسترسیتی انگلیس در رده‌های چهارم تا دهم جای گرفته‌اند.

در رده‌بندی برترین مربیان فوتبال باشگاه جهان نیز در میان مربیان شاغل در لیگ ایران، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات پرسپولیس با ۴ پله صعود در رده یکصد و سی‌و‌پنجم قرار دارد و پس از او علیرضا منصوریان با یک پله سقوط (دویست و دهم جهان) و سیروس پورموسوی سرمربی فولاد بدون تغییر جایگاه (سیصد‌و‌سی‌و نهم) در رده‌های دوم و سوم هستند.

رده بندی برترین سرمربیان ایرانی به شرح زیر است:

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار