نامداری: شاید دروازه‌بان خوبی نبودم اما مربی خوبی هستم

مربی دروازه‌بان‌های تیم فوتبال استقلال به دفاع از عملکرد خود در این تیم پرداخت.

خبرنگار ورزشی ، از زمانی که اشکان نامداری به‌عنوان مربی دروازه‌بان‌های استقلال کارش را آغاز کرد، دروازه‌بان‌های این تیم به خصوص سیدحسین حسینی عملکرد خیلی خوبی داشته‌اند. حسینی در هفت بازی متوالی دروازه‌اش را بسته نگه داشت و اگر در ۲۳ دقیقه اول بازی مقابل تراکتورسازی هم گلی نخورد، رکورد علیرضا بیرانوند را شکسته و از لحاظ حفظ دروازه‌اش بهترین دروازه‌بان تاریخ لیگ برتر خواهد شد. با وجود درخشش حسینی، برخی‌ها نسبت به آمار مربیگری نامداری ایراد گرفته و افرادی چون پرویز برومند اعتقاد دارند که حسینی نیاز به مربی گلرهای خوبی دارد.

در مورد هدایت دروازه‌بان‌های استقلال، درخشش حسینی، نیمکت‌نشینی مهدی رحمتی  و .... صحبت‌هایی را با اشکان نامداری انجام دادیم که در زیر می‌خوانید:

* تسنیم: چطور شد که اشکان نامداری که در سطح اول فوتبال نبود، به یک‌باره برگشت و مربی دروازه‌بان‌های استقلال شد؟

من یک استقلالی تمام عیار هستم و از دوران بچگی همه بازی‌های این تیم را دنبال می‌کردم و به استادیوم می‌رفتم. بعدها فوتبالیست شدم و توانستم به استقلال بیایم. هیچ افتخاری بالاتر از این نبود. من به درخواست مرحوم ناصر حجازی به این تیم آمدم و قهرمانی هم آوردم. حالا هم به‌عنوان مربی در تیمی کار می‌کنم که طرفدارش بودم و بازیکن. باید همه توان و وجودم را بگذارم تا استقلال موفق شود.

* تسنیم: ابتدا کارت را در کنار حمید بابازاده شروع کردی. به درخواست چه کسی به کادر فنی استقلال اضافه شدی؟

خود بابازاده با من تماس گرفت و گفت به یک نفر نیاز دارم تا کمکم کند و چه کسی بهتر از تو. سپس با علیرضا منصوریان صحبت کردند و او هم «اوکی» داد و به تیم اضافه شدم. ضمن اینکه من مربی گلرهای امیدها هم بودم.

* تسنیم: آیا مدرک مربیگری دارید؟

بله، مدرک B آسیا را دارم.

بیشتر بخوانید: حسینی باید مربی گلرهای خوبی داشته باشد

* تسنیم: وقتی وینفرد شفر آمد، تصور می‌شد او مربی گلرها را خودش انتخاب کند. چطور شد به کارت ادامه دادی؟

زمانی که منصوریان رفت، بابازاده از من خواست بمانم. من با آن گروه بودم و نمی‌خواستم بمانم، اما به من گفتند صلاح نیست همه تیم را خالی کنیم، چون دروازه‌بان‌ها آسیب می‌بینند. یک بازی میک مک درموت مربی موقت شد و به او کمک کردم. زمانی که شفر آمد، باشگاه چند گزینه برای مربی گلرها در نظر داشت. شفر به من گفت باید سه چهار هفته کارت را ببینم و سپس نظر بدهم. بعد از این مدت، شفر موضوع ادامه همکاری من را به کمیته فنی گفت و اعضای این کمیته پس از بررسی گزینه‌ها با من صحبت کردند تا کارم را ادامه بدهم.

* تسنیم: به درخشش سیدحسین حسینی برسیم، چه اتفاقی افتاد که این دروازه‌بان توانسته شش بازی پشت سر هم دروازه‌اش را بسته نگه دارد؟

ما همه اتفاقات درون بازی را تمرین می‌کنیم. هر کسی از من سؤال می‌پرسد که در تمرین چه کار می‌کنیم، همین جمله را می‌گویم. ما در بازی‌ها با اتفاق جدیدی روبه‌رو نمی‌شویم، چون همه آیتم‌ها را تمرین می‌کنیم.

* تسنیم: با مهدی رحمتی هم‌بازی بودید؟

بله، در تیم فتح تهران، من دروازه‌بان بزرگسالان و امیدها بودم و مهدی دروازه‌بان امیدها.

* تسنیم: نیمکت‌نشینی رحمتی در این فصل برای او طولانی‌تر از همیشه شده است. آیا با او در این زمینه صحبتی کرده‌اید؟

ما در مورد همه چیز صحبت می‌کنیم، چون دوست هستیم. از او باید تشکر کنم که احترام من را نگه می‌دارد. رحمتی الگوی کاملی برای بازیکنان جوان است، چون کاری ندارد چه کسی بازی می‌کند و تمرینش را انجام می‌دهد. او نمی‌گوید اصلاً تمرین نمی‌کنم، چون دروازه‌بان ثابت نیستم. اگر خورده شیشه هم روی زمین باشد، تمرینش را انجام می‌دهد.

* تسنیم: قطعاً به شفر در مورد انتخاب دروازه‌بان اول نظر می‌دهی ...

شفر آدم صاف و ساده‌ای است و شیله و پیله ندارد. اگر از کسی ناراحت شود، به او می‌گوید. چندین بار با مهدی صحبت کرده و مهدی هم این مسئله را پذیرفته و صداقت را در کلان شفر دیده است. حسینی هم که خوب کار می‌کند. ما در ۱۱ بازی سه گل خورده‌ایم که دو تای آن پنالتی بوده است. در بازی با سپیدرود رشت از روی نقطه پنالتی، در بازی با نساجی قائمشهر در جریان بازی و مقابل پرسپولیس از روی نقطه پنالتی. بنابراین عملکرد حسینی خیلی خوب بوده است. مهدی هم شرایط را می‌بیند. خودش زمانی دروازه‌بان‌های بزرگ را نیمکت‌نشین کرده است.

* تسنیم: با توجه به اینکه سابقه خیلی زیادی در مربیگری نداشتی، طبیعتا با اعتراض‌هایی از سوی کارشناسان روبرو شده‌ای که نمونه‌اش پرویز برومند است که گفته حسینی باید مربی گلرهای خوبی داشته باشد. چه واکنشی به این انتقادات داری؟

برومند دوست عزیز من است و از من بزرگ‌تر. یاد گرفته‌ام به بزرگترم احترام بگذارم. دفاعی جز این ندارم که در زمین ثابت کنیم خوب هستیم. قطعا عملکرد دروازه‌بان‌های استقلال ثابت کرده که مربی خوبی هستم یا نه. شاید دروازه‌بان خوبی نبودم، اما مربی خوبی هستم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار