رویای برفی در پیست‌های اسکی

فصل زمستان آغاز شده، اما هنوز خبری از بازگشایی پیست‌های اسکی مطرح در استان‌های تهران و البرز نیست.

خبرنگار ورزشی ، یک دهه از نخستین ماه فصل زمستان گذشته، اما حسرت اسکی‌بازان برای حضور در پیست‌های مطرح کشور در پایتخت همچنان باقی است؛ پیست‌هایی که هنوز نتوانسته‌اند به لحاظ برف دارای سطح استاندارد باشند و همه مسئله نیز مانع از بازگشایی آنها شده است.

رضا آژیر، مدیر مجموعه اسکی دیزین در این باره به خبرنگار ورزشی اظهار داشت: پیست دیزین سال گذشته در روز ۲۶ آذر ماه پذیرای اسکی‌بازان بود، اما امسال هنوز منتظر بارش برف زیاد هستیم تا شرایط مساعد شود. شاهد بارش برف در این منطقه بوده‌ایم، اما این برف به اندازه‌ای نبوده که پیست دیزین مهیای رشته اسکی شود. امیدوارم در امروز یا فردا که پیش‌بینی بارش برف شده، شاهد این اتفاق باشیم.

وی با اشاره به اینکه افراد بسیاری در این مجموعه کار می‌کنند و هزینه زیادی صورت گرفته است، درباره موضوع رعایت استانداردها عنوان کرد: چندین ماه است که مشغول به کار هستیم و سعی کرده‌ایم تمام موارد مورد نظر سازمان استانداردسازی را رفع نقص کنیم. در تعامل کامل با این سازمان هستیم و مسئله خاصی خوشبختانه وجود ندارد.

آژیر گفت: درخصوص رعایت استانداردها باید بگویم که فدراسیون اسکی اوکی داده و هماهنگ‌های لازم نیز با سازمان استاندارد صورت گرفته است. مسئولان این سازمان در این روزها مشغول بازرسی هستند و قطعاً برای بازگشایی پیست در فصل جدید با آنها هماهنگ لازم را خواهیم کرد.

همچنین مهرداد ملازاده، مدیرفنی مجموعه تله‌کابین توچال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: امسال شاهد بارش برف بسیار کمی بودیم و به حدی نبوده است که بتوان در آن اسکی کرد. البته می‌توان از برف‌ساز استفاده کرد که آن هم بستگی به شرایط خاصی دارد. از جمله این شرایط می‌توان به تامین هزینه مالی برای خرید دستگاه، دپو کردن آب مورد نیاز برای برف‌سازی و انجام لوله‌کشی به منظور انتقال آب اشاره کرد.

وی با بیان اینکه فصل اسکی در توچال یک ماه نسبت به سال گذشته به تعویق افتاده، عنوان کرد: این تعویق بازگشایی بر روی درآمدهای متصور شده تاثیر منفی خواهد گذاشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار