تاکید سرمربی ایرانی ووشو بلغارستان بر سرمایه‌گذاری بلغارها روی تالو

سرمربی ایرانی تیم‌های پایه تالو بلغارستان با اشاره به سرمایه‌گذاری این کشور در رده‌های پایه از آینده درخشان ووشو بلغارستان صحبت کرد.

محسن احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص شرایط تیم‌های پایه تالو بلغارستان اظهار داشت: سه ماه با تیم‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان و چند تالوکار بزرگسال بلغارستان کار کردم و در حال حاضر برای انجام برخی امور شخصی و تمدید ویزا به ایران بازگشته و مجددا هفت ژانویه به بلغارستان خواهم رفت.

وی با اشاره به اینکه پیش از این یک مربی چینی به مدت ۶ ماه با تالوکاران بلغارستان کار کرده است، گفت: متاسفانه این مربی تاثیرچندانی بر آمادگی و پیشرفت ووشکاران این کشور نداشته است.

سرمربی ایرانی تیم‌های تالو پایه بلغارستان عنوان کرد: روزهای ابتدایی که تمرینات را زیر نظر داشتم به یاد دو دهه قبل تالوی ایران افتادم که خیلی از تالوی روز جهان عقب بود و با تلاش فراوان اکنون به جایگاه خوبی رسیده است.

وی افزود: یک برنامه استعدادیابی عظیم داریم و شهردار شهر بورگاس نیز قول احداث آکادمی ووشو را داده است تا برنامه‌ها را با قدرت بیشتری دنبال کنیم.همچنین مسابقات جهانی «تای چی» نیز قرار است در این شهر برگزار شود که تاثیر زیادی در پیشرفت ووشو بلغارستان خواهد داشت.

احمدی با بیان اینکه فدراسیون ووشوی بلغارستان در بورگاس مستقر است، گفت: برخلاف خیلی از کشورهای اروپایی، بلغارستان دارای فدراسیون ووشوی مستقل است و رئیس آن برای پیشرفت تلاش زیادی انجام می‌دهد.حتی تمرینات سانداکاران را هم مدتی زیر نظر داشتم و قرار است تا به آنان نیز کمک کنم. مسابقات قهرمانی کشوری بلغارستان برگزار شد و خوشحالم که پیشرفت و تغییر در عملکرد تالوکاران قابل مشاهده بود.

سرمربی تیم پایه تالو بلغارستان در مورد شانس تالوکاران بلغارستان در مسابقات جهانی رده‌های سنی که سال آینده در برزیل برگزار می شود، افزود: سه تالوکار مستعد داریم که می‌توانند در مسابقات جهانی به مدال دست یابند.

وی با اشاره به هدف گذاری فدراسیون ووشوی بلغارستان، تاکید کرد: رئیس فدراسیون بلغارستان اعلام کرده است که با ۶ ماه یا یک سال انتظار معجزه و تغییر عظیم نمی‌رود و با برنامه‌ریزی پنج ساله‌ای که انجام می‌شود، ووشوی این کشور متحول خواهد شد.

وی که مدال‌های رنگارنگی از مسابقات جهانی در کارنامه دارد، ادامه داد: اکنون ژیمناستیک و شنا در مدارس بلغارستان تدریس می‌شود و به زودی ووشو هم اضافه خواهد شد که کمک زیادی به ما خواهد داشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار