عدم دسترسی فیفا به مدیر سابق آزمایشگاه دوپینگ مسکو

فیفا تلاش کرد تا با مدیر سابق آزمایشگاه دوپینگ WADA در مسکو جهت بررسی دوپینگ بازیکنان تیم ملی فوتبال روسیه ارتباط برقرار کند.

و به نقل از روزنامه ریانووستی روسیه، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) تلاش کرد تا با گریگور رادچنکووا، مدیر سابق آزمایشگاه  آژانس بین‌المللی ضددوپینگ مسکو (WADA) در شهر مسکو ارتباط برقرار کند، اما او در دسترس نبود.

پیش از جیم والدن، وکیل رادچنکووا گفته بود که موکلش اطلاعاتی درباره دوپینگ ده‌ها ورزشکار روسی از جمله تعدادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور که در تیم کنونی نیز بازی می‌کنند، دارد. این آزمایش‌ها در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ میلادی انجام شده و در آن زمان رادچنکووا مدیر آزمایشگاه WADA در مسکو بوده است. در این میان فیفا در ماه نوامبر سعی کرد تا با رادچنکووا ارتباط برقرار کند اما WADA اعلام کرد که او در دسترس نیست!

فیفا هم‌اکنون منتظر نتایج بررسی دوباره آزمایش‌های دوپینگ بازیکنان فوتبال روسیه است که به احتمال فراوان تا پایان ماه ژانویه ۲۰۱۸ میلادی اعلام خواهد شد. فیفا روز ۲۷ ماه دسامبر اعلام کرده بود که اطلاعات قانع‌کنند‌ه‌ای درباره نقض قوانین ضددوپینگ توسط بازیکنان فوتبال روسیه دریافت نکرده است. فدراسیون فوتبال روسیه نیز اعلام کرد که قصد شروع تحقیقات داخلی درباره این پرونده و دوپینگ سال‌های ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۵ میلادی را دارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار