کیهانی: نامزد هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک می‌شوم

رئیس فدراسیون دوومیدانی از هدفم برای ثبت‌نام در انتخابات کمیته ملی المپیک خبر داد.

، مجید کیهانی درباره آخرین شرایط میزبانی ایران برای مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا اظهار داشت: با رایزنی که داشتیم، کنفدراسیون آسیا با میزبانی ایران برای هشتمین دوره این رقابت‌ها موافقت کرد و در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ بهمن این تورنمنت در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار خواهد شد.

وی افزود: تمام کارهای مربوط به این میزبانی در حال انجام است. ما تجهیزات الکترونیکی را از بلژیک و تجهیزات برگزاری مسابقات را از چین خریده‌ایم. همچنین بازسازی بخشی از سالن انجام شده است و ان‌شاءالله برای برگزاری و میزبانی آماده هستیم. فکر می‌کنم میزبانی آبرومندانه‌ای داشته باشیم.

رئیس فدراسیون دوومیدانی با بیان اینکه تاکنون هفت کشور برای حضور در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: تیم ایران از قدرت‌های درجه اول آسیاست و در مسابقات داخل سالن هم ورزشکاران کشورمان از مدعیان کسب عناوین قهرمانی هستند. ما باید با تلاش و به ثمر نشاندن زحمات، در جمع سه تیم برتر قرار بگیریم.

کیهانی درباره برنامه‌های مدنظر برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا عنوان کرد: ما کار خود را از سال گذشته با برنامه مقدماتی آغاز کرده‌ایم. در شش ماه نخست امسال هم برخی از فعالیت‌ها و مسابقاتی که به منظور شناخت تیم ملی لازم بود، داشتیم و در انتهای شهریور ماه به ترکیب تیم ملی برای حضور در جاکارتا رسیدیم. اردوهای ورزشکاران نیز از دو ماه قبل در حال برگزاری است. حسن تفتیان در پاریس زیر نظر اونتانون گای، کیوان قنبرزاده در مسکو زیر نظر بهترین مربی پرش ارتفاع دنیا، احسان حدادی در تهران و الان هم در جزیره کیش، حسین کیهانی و امیر مرادی در شهرکرد زیر نظر سجاد مرادی و علی ثمری در جزیره کیش تمرینات خود را پیگیری می‌کنند. همچنین مربی اوکراینی برای هدایت رضا مقدم به ایران می‌آید. برای پرتاب دیسک هم با یک مربی روسی  به توافق رسیده‌ایم تا هدایت محمد صمیمی و بهنام شیری را بر عهده بگیرد و بین این دو ورزشکار، یک نفر را به عنوان نفر ماده پرتاب دیسک معرفی کنیم.

وی ادامه داد: البته این به معنای این نیست که سایر ورزشکاران هیچ شانسی ندارند. ان‌شاءالله همه نفراتی که تلاش کنند و خودشان را به سطحی از موفقیت برسانند و درصدی شانس برای کسب مدال داشته باشند، در ترکیب قرار می‌گیرند، اما ورزشکاری که شانس مدال نداشته باشد، قطعاً اعزام نمی‌شود.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درباره انتخابات کمیته ملی المپیک و احتمال ثبت‌نام در این انتخابات گفت: مراحل ثبت‌نام طبق روال انجام می‌شود. امیدوارم نفراتی که توانمندی دارند و فکر می‌کنند که می‌توانند به پیشبرد اهداف ورزش کمک کنند، ثبت‌نام کنند.

کیهانی خاطرنشان کرد: دوومیدانی ورزش اول المپیک است که به همراه وزنه‌برداری، تکواندو و کشتی برای ایران در المپیک مدال‌آور بوده است. این رشته دو المپیک قبلی بیشترین تعداد سهمیه را کسب کرده و در واقع بار کسب سهمیه کاروان ایران را به دوش کشیده است. معتقدم مسئول وقت وقت ورزش اول المپیک باید عضو هیئت اجرایی باشد، پس من هم نامزد حضور در هیئت اجرایی خواهم شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار