فتوحی: پیروزی برابر پاکدامن در فینال شیرین بود

قهرمان مسابقات شمشیربازی اسلحه سابر کشور پیروزی‌اش مقابل علی پاکدامن در مسابقات قهرمانی کشور را شیرین توصیف کرد.

محمد فتوحی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور در بخش سابر اظهار داشت: این مسابقات سالی یک بار برگزار می‌شود و امتیاز بالایی در رده‌بندی کشوری دارد، به همین دلیل همه با تمام توان و باانگیزه در مسابقات حاضر می‌شوند. همچنین برگزاری مسابقات در شهر خودم یعنی یزد باعث شد تا فشار زیادی برای قهرمانی روی من باشد و خدا را شکر که روز، روز من بود و توانستم بر سکوی نخست قرار بگیرم.

وی افزود: ما پنج نفر هستیم که تیم ایران را تشکیل داده‌ایم و در مسابقات داخلی و قهرمانی کشور رقابت نزدیکی داریم و کاملاً به نوع بازی هم آشنا هستیم، به‌طوری‌که اگر این مسابقات مثلاً فردا برگزار شود ممکن است فرد دیگری برنده و قهرمان شود.

ملی‌پوش سابر کشورمان در خصوص ظهور پدیده در مسابقات قهرمانی کشور و اسلحه سابر گفت: در حال حاضر بچه‌های جوانان عالی کاری می‌کنند و فاصله کمی با بزرگسالان دارند. به طور مثال زاهدی و امینی در حال پیشرفت هستند و آینده خوبی را پیش‌رو دارند.

وی یادآور شد: برای رسیدن به قهرمانی بازی سختی با باهر داشتم و علی پاکدامن که مجتبی عابدینی را شکست داده بود و حریف خوبی هم بود را مغلوب کردم. این پیروزی برایم شیرین بود.

قهرمان اسلحه سابر کشور در خصوص ترکیب تیم ملی پس از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور تصریح کرد: تصمیم در خصوص ترکیب تیم ملی با کادر فنی است. معمولاً مسابقات داخلی در ترکیب تیم ملی تأثیر ندارد، اما در نهایت تصمیم با پیمان فخری است و با آنالیز عملکرد بچه‌ها، اعضای تیم ملی را دعوت می‌کند.

وی در پایان در خصوص میزبانی مسابقات گفت: مسابقات در یزد انجام و فینال در یک مجتمع تفریحی و تاریخی برگزار شد. کلاً استقبال خوبی از سوی تماشاگران صورت گرفت و جا دارد که از مسئولان استان و برگزارکنندگان رقابت‌ها تشکر کنم.

مسابقات شمشیربازی قهرمانی بزرگسالان کشور در بخش سابر با حضور ۴۴ سابریست از ۱۴ استان و برگزاری ۱۱۷ بازی مقدماتی و ۳۴ بازی حذفی انجام شد که در پایان ۱۵۱ مسابقه محمدفتوحی از یزد موفق به کسب عنوان قهرمانی شد، علی پاکدامن از تهران به نایب قهرمانی رسید و محمدرهبری از گیلان و مجتبی عابدینی از مازندران نیز مقام سوم مشترک را به خود اختصاص دادند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار