فرانس فوتبال: دست‌کم گرفتن ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ غیرممکن است!

نشریه معتبر فرانسوی فرانس فوتبال غیر ممکن تصور کردن شانس صعود شاگردان کارلوس کی‌روش به مراحل حذفی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را اشتباه می‌داند.

، نشریه فرانس فوتبال که هر ساله توپ طلا را به بهترین بازیکن فوتبال دنیا اهدا می‌کند، در گزارشی به بررسی تیم‌های راه یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پرداخته است و عملکرد تیم ملی ایران در مسیر صعود به این رقابت‌ها را هم زیر ذره‌بین برده است.

در این گزارش که تحت عنوان «هژمونی ایران» منتشر شده، فرانس فوتبال نوشته است: صعود سریع به جام جهانی، پارس‌ها بر آسیا سلطه پیدا کرده‌اند. اما آیا ایران برتری مطلق دارد؟ تیم ملی ایران از سال ۲۰۱۱ که هدایتش به کارلوس کی‌روش سپرده شد، برای چهارمین بار، سال را به عنوان تیم برتر آسیا در رنکینگ آسیا به پایان می‌رساند که این آماری تحسین‌برانگیز برای تیم ملی پارس‌ها است. علاوه بر این، ‌تیم ملی ایران در سه سال اخیر که ۳۶ بازی انجام داد، تنها دو شکست داشته است. در سال ۲۰۱۷، ایران تنها یک بار باخت که در یک بازی دوستانه برابر عراق بود. همچنین در بازی‌های انتخابی جام جهانی، مردان کی‌روش با کسب جواز پنجمین حضورشان در مرحله نهایی این رقابت‌ها تاریخ ساز شدند وقتی که بدون قبول حتی یک شکست و به عنوان صدرنشین گروه‌شان با ۷ امتیاز اختلاف نسبت به کره جنوبی رده دومی صعود کردند.

فرانس فوتبال در ادامه می‌نویسد: فراموش نکنیم که ایران جزو اولین تیم‌های صعود کننده به جام جهانی ۲۰۱۸ (سومین تیم پس از روسیه میزبان و برزیل) بود. با چنین شرایطی، غیرممکن است که این تیم را نادیده بگیریم.  

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار