گواردیولا: برابر نیوکاسلی که نمی‌خواست بازی کند، کار آسانی نداشتیم

سرمربی آبی‌پوشان شهر منچستر پیروزی خفیف تیمش در خانه نیوکاسل را دستاوردی مهم اما سخت برای شاگردانش دانست.

، تیم فوتبال منچسترسیتی با یک گل میزبان خود نیوکاسل را در هفته بیستم لیگ برتر شکست و به این ترتیب هجدهمین برد متوالی خود را در این فصل از لیگ برتر کسب کرد. برخلاف بازی‌های قبلی‌اش، سیتی این بازی را با حداقل اختلاف و تک گل دقیقه ۳۱ استرلینگ برد تا حاشیه امنیت خود را در صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر به ۱۵ امتیاز افزایش دهد. با این حال پپ گواردیولا راضی بود و گفت سخت شدن کار تیمش برای زدن گل‌های بعدی به دلیل بازی کاملاً تدافعی حریف بوده است.

گواردیولا که تیمش در این بازی علاوه بر ۷۲ درصد تملک توپ، ۲۱ شوت هم به سمت چارچوب حریف شلیک کرد که سه بار آن به تیر دروازه خورد، در کنفرانس خبری پس از بازی اظهار داشت: ما موقعیت‌هایی خلق کردیم. بین دو نیمه حتی می‌توانستیم سه یا چهار گل دیگر هم بزنیم. مشکلی نیست. زمانی که شما ۱۸ بازی را پشت سر هم می‌برید، اشکلی ندارد اگر ۱۰ - ۱۵ دقیقه هم تحت فشار قرار بگیرید و ما از این بابت راضی هستیم. به علاوه وقتی حریف شما تیمی مانند نیوکاسل است که نمی‌خواهد فوتبال بازی کند، کار آسان نیست. آنها خوب دفاع می‌کردند و می‌خواستند در ضدحملات به ما ضربه بزنند. به همین دلیل در لاک دفاعی فرو رفتند. کار آسان نیست.

سرمربی اسپانیایی آبی‌پوشان شهر منچستر ادامه داد: ما در نیمه اول و ابتدای نیمه دوم موقعیت‌هایی خلق کردیم. در دقایق پایانی، کار گره خورد. به عنوان یک سرمربی من باید تیم را با هر شرایطی تطبیق دهد. در این ۱۸ بردی که کسب کردیم، ما برابر تیم‌هایی بازی کرده‌ایم که با پرسینگ از خط حمله، از خط دفاعی، ضد حمله، صرفاً ضربات شروع مجدد به میدان آمدند بود اما همه آنها را شکست دادیم. تا الان که توانسته‌ایم راه شکست دادن رقبای‌مان را پیدا کنیم.

گفته می‌شود که سیتی در ماه ژانویه قصد خرید یک مدافع میانی جدید، را دارد تا با او جای وینسنت کمپانی را پر کند اما گواردیولا این خبر را تکذیب کرد. او در پاسخ به این سؤال که آیا تیمش قصد دارد فیرخیل فن‌دیک را از ساوتهمپتون بخرد - کسی که گفته می‌شود در آستانه عقد قرارداد ۷۵ میلیون پوندی با لیورپول است - گفت: من چیزی درباره مصدومیت کمپانی نمی‌دانم و نمی‌دانم در ماه ژانویه چه اتفاقی رخ خواهد داد. متأسفانه او یک بار دیگر مانند سه سال اخیر مصدوم شد و ما باید ببینیم که چقدر طول می‌کشد تا بهبودی‌اش را به دست آورد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار