نایب‌ رئیس پیشین فیفا: کناره‌گیری موتکو یک تئاتر مضحک است

نایب‌ رئیس پیشین فیفا کناره‌گیری ویتالی موتکو، معاون نخست‌وزیر روسیه از سمت ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ و واگذاری آن به الکساندر سوروخین را یک تئاتر مضحک خواند.

، به نقل از روزنامه ریانووستی روسیه، ویچیسواو کولوسکوف، رئیس افتخاری فدراسیون فوتبال روسیه و نایب‌رئیس پیشین فیفا گفت: من حتی نمی‌توانم درباره کناره‌گیری ویتالی موتکو فکر کنم. این مسئله در سرم نمی‌گنجد!

وی در ادامه اظهار داشت: ویتالی موتکو پیش از این گفته بود که می‌خواهد سمت ریاست فدراسیون فوتبال روسیه که یک ارگان  مرتبط با جام جهانی ۲۰۱۸ است را ترک کند. حالا هم می‌گوید که از پست ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه کناره‌گیری می‌کند. کمیته‌ای که باید پاسخگوی فیفا و ملت روسیه باشد. این یک تئاتر مضحک است که حتی کلمات صادقی نمی‌توانیم در آن پیدا کنیم.

نایب‌ رئیس پیشین فیفا ادامه داد: ۶ ماه پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال پرسش‌های زیادی پیش‌روی رئیس برجسته کمیته سازماندهی این رقابت‌ها وجود دارند. فردی که معاون نخست‌وزیر روسیه است و فقط شخصی در چنین سطحی توانایی پاسخگویی دارد. بعد مشاهده می‌کنیم که او (ویتالی موتکو) می‌رود و الکساندر سوروخین می‌ماند. کسی که همانند دیگران پرسش‌هایی در مقیاس‌های بزرگی دارد. کار رئیس کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ فقط فوتبال و ورزشگاه‌ها نیست. این فقط به حوزه فوتبال و مردمی که آن را به خوبی می‌فهمند مربوط نیست. اینجا کارهای بسیار عظیمی وجود دارند اما نمی‌توانم درک کنم که سوروخین به تنهایی آن را انجام دهد. حتی تصورش را هم نمی‌کنم. سوروخین (رئیس جدید کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه) مرد بزرگی است و خودش را اثبات کرد. چگونه او می‌خواهد فرماندهی این کار بزرگ را بر عهده بگیرد. کارها دیگر چگونه پیش خواهند رفت.

ویتالی موتکو روز گذشته (چهارشنبه) به بهانه تمرکز و تلاش بیشتر در پست معاونت نخست‌وزیری روسیه از سمت ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال کناره‌گیری و آلکسی سورخین، مدیر اجرایی این نهاد را به عنوان جایگزین خود معرفی کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار