اسپالتی: نداشتن اعتماد به نفس، دلیل باخت اینتر به میلان بود

سرمربی تیم فوتبال اینتر پس از باخت شاگردانش در دربی میلان، ناکامی تیمش را به عوامل روانی ربط داد.

، لوچانو اسپالتی پس از باخت یک بر صفر اینتر در وقت‌های اضافه دربی شب گذشته (چهارشنبه) شهر میلان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایتالیا، به شبکه رای اسپورت، گفت: ما کمی از اعتماد به نفس‌مان را از دست دادیم و از نظر کیفی در حد خودمان نبودیم. زمانی که موقعیت‌هایی فراهم می‌شود و شما از آنها بهره نمی‌برید، همین اتفاقی می‌افتد که می‌بینید و این یک واقعیت است. باید برای هر چیزی به اندازه ارزشی که دارد اهمیت قائل شد و گرنه آن را از دست می‌دهید و نتیجه‌اش این می‌شود که گل می‌خورید.

اسپالتی ادامه داد: از نظر روانی، اینتر نیاز به یک تغییر دارد و اینکه درک کند ما باید بیشتر از این کار کنیم. در این میان بازیکنان مسئول هستند، اما زمانی که شما نمی‌توانید آنها را با این واقعیت متقاعد کنید که وضعیت فعلی ما تعریفی ندارد، باید به راه دیگری برای تفهیم شرایط به آنها متوسل شد. تیم ما از نظر فیزیکی مشکلی ندارد و از کیفیت لازم برخوردار است اما اگر شما انتظار دارید شخصی از بیرون بیاید و مشکلات‌تان را برطرف کند، آن وقت اوضاع سخت می‌شود. ما باید خودمان مشکلات‌مان را حل کنیم اما متأسفانه در تیم ما به نظر می‌رسد که همه منتظرند یکی از بیرون بیاید و این کار را انجام دهد و این یعنی که تیم به دردسر افتاده است. به نظر من این تیم پتانسیلش را دارد که هر حریفی را شکست دهد اما ما باید توانایی‌‌هایش را بشناسد و هر بار از آنها استفاده کند. در برخی از مقاطع، تیم ما کامل نیست و همین موضوع به کل تیم ما ضربه می‌زند.

سرمربی اینتر در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا ایوان پریشیچ و مائورو ایکاردی جزو آن دسته از بازیکنانی بوده‌اند که انتظارات را برآورده نکردند، تأکید کرد: اینجا به نظر می‌رسد که بازیکنان می‌‌خواهند شما را متقاعد کنند که اوضاع همین است و اینکه ممکن است آنها هم ضعیف‌تر از حد انتظار ظاهر شوند و چنین اتفاقی ممکن است رخ دهد اما زمانی که شما تمام ویژگی‌های مورد نیاز، کمی قدرت، شخصیت و روحیه همگی با هم افت می‌کنند، اوضاع سخت می‌شوند. امشب و شب‌‌های قبل ما شاهد رخ دادن این اتفاق بودیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار