اولین واکنش رئیس جدید کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ به کناره‌گیری موتکو

رئیس جدید کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال به کناره‌گیری ویتالی موتکو از این سمت واکنش نشان داد.

، به نقل از سایت ورزشی روزنامه ریانووستی روسیه، الکساندر سوروخین پس از کناره‌گیری ویتالی موتکو، معاون نخست‌وزیر روسیه از سمت ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال به این سمت انتخاب شد.

سوروخین که پیش از این به عنوان مدیر اجرایی کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فعالیت می‌کرد درباره حضور در سمت جدیدش گفت: خروج ویتالی موتکو، معاون نخست‌وزیر روسیه از کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ تاثیر منفی در روند آماده‌سازی کشورمان برای این رقابت‌ها ندارد.

رئیس جدید کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال افزود: این صحبت‌ها را به این خاطر مطرح می‌کنم که دولت روسیه تاسیس‌کننده کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ است و همچنان تحت کنترل این نهاد خواهد بود. صادقانه بگویم از تصمیم موتکو شگفت‌زده شدم اما این اطمینان را بدهم که کنار رفتن او هیچ تاثیری در روند آماده‌سازی روسیه برای جام جهانی ۲۰۱۸ نخواهد داشت.

سوروخین با اشاره به حضورش در سمت جدید گفت: ویتالی موتکو از ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ کناره‌گیری کرد و من چه کاری باید انجام می‌دادم. به شما می‌گویم تغییرهای رادیکالی در کمیته سازماندهی صورت نخواهد گرفت. وارد مرحله عملیاتی و کار می‌شویم. ویتالی موتکو همچنان به عنوان معاون نخست‌وزیر روسیه روی کارهای کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ نظارت خواهد کرد.

ویتالی موتکو امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که از سمت ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال کناره‌گیری می‌کند و از این پس آلکسی سوروخین به جای او در این سمت کار را ادامه خواهد داد. موتکو هدف خود را از این کار تلاش بیشتر و بی‌وقفه در سمت معاونت نخست‌وزیری روسیه اعلام کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار