اگر جامائیکا را ترک می‌کردم، خودم را نمی‌بخشیدم

کالی: استقلال همه دلایل رفتنم به ایران نبود

مربی مدنظر استقلال اعلام کرد که استقلال یک تیم قوی در آسیا و ایران است، اما تنها این موضوع دلیل رفتنش به ایران نیست.

، در حالی که همه چیز برای حضور میگوئل کالی دستیار وینفرد شفر در استقلال مهیا بود، این مربی اعلام کرد که نمی‌تواند جامائیکا را ترک کند. کولی که سابقه همکاری با شفر در تیم ملی جامائیکا را داشت، با پیشنهاد سرمربی آلمانی استقلال روبه‌رو شد و در مصاحبه‌های خود اعلام کرد که قصد تجربه جدید را دارد. با این وجود، کالی در گفت‌وگو با یکی از سایت‌های جامائیکایی گفت نمی‌توانست در مقطعی که جامائیکا به او نیاز داشت، به استقلال برود، اما اکنون می‌تواند در سطح بین‌المللی در کنار شفر به یک تجربه جدید دست پیدا کند.

کالی در این گفت‌وگو اظهار داشت: من از کشورهای کارائیب پیشنهاد داشتم و از من خواستند برنامه‌هایم را ارائه دهم، اما به دلیل پیشنهاد وینفرد شفر، از ماه اکتبر تصمیم گرفتم به ایران بروم. من در این مقطع جامائیکا را ترک نکردم، چون درگیر مسابقات مانینگ کاپ بودیم. در آن شرایط سخت بود که به پیشنهاد شفر و حضور در ایران پاسخ مثبت بدهم و هم با اعضای تیم جامائیکا خداحافظی کنم. من شفر را دوست دارم، اما به او گفتم به جامائیکا علاقه‌مند هستم و به همین دلیل پیشنهاد او را برای حضور در استقلال را رد کردم.

وی در مورد اینکه با نرفتن به ایران پول زیادی را از دست داده است، گفت: بحث مهمی نبود که پول زیادی از دست داده باشم، بلکه ترک تیم در اواسط فصل گناه بزرگی بود که خوشبختانه مرتکب آن نشدم. بازیکنان درگیر مسابقات بودند و اگر آنها را ترک می‌کردم، خودم را نمی‌بخشیدم.

کالی با اشاره به تیم استقلال گفت: استقلال یک باشگاه برتر در آسیاست که قهرمانی آسیا را به دست آورده و بارها قهرمان ایران شده‌اند، بنابراین آنها یک تیم قوی هستند، اما این مسئله دلایل من برای رفتن به ایران نبود، آنجا شفر حضور دارد که مربی با تجربه و خوبی است که ممکن است پس از جام جهانی درهای زیادی برای او باز شود، چرا که برخی از کشورها پس از جام جهانی (روسیه) به دنبال برنامه‌ریزی چهار ساله در رقابت‌های جام ملت‌ها و جام جهانی بعدی خواهند بود.

تسنیم، قرار بود این مربی هفته گذشته به ایران بیاید، اما باشگاه استقلال مدعی شده که کولی به دلیل عدم صدور ویزایش به ایران نیامده و پس از موافقت شورای برون‌مرزی و صدور ویزا به جمع کادر فنی اضافه خواهد شد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار