تصمیم فیده، پای شطرنج‌بازان ایران را از مسابقات جهانی بُرید!

اقدام احتمالاً غیرقانونی فدراسیون جهانی شطرنج در انتخاب میزبان مسابقات سریع و برق‌آسای قهرمانی جهان در سه سال آینده، منجر به غیبت نمایندگان ایران خواهد شد.

، فدراسیون جهانی شطرنج در انتخاب محل برگزاری رقابت‌های سریع و برق‌آسای قهرمانی جهان نه تنها ریاض، پایتخت عربستان را به عنوان میزبان سال ۲۰۱۷ انتخاب کرد، بلکه میزبانی سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ این تورنمنت را نیز به کشور داد. این مسئله طبق آنچه در سایت CHESS.COM آمده است، منجر به آن می‌شود که ویزا برای شطرنج‌بازان ایران، قطر و رژیم صهیونیستی صادر نشود.

انتخاب عربستان برای این میزبانی در حالی بود که این کشور تنها نامزد برگزاری بود، با این وجود فدراسیون جهانی شطرنج در پذیرش این کشور مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته است. پس از این اقدام فیده، «هیکارو ناکامورا» و «آنا موزیچوک» به عنوان بخت‌های اول قهرمانی تصمیم گرفتند که در این مسابقات شرکت نکنند.

مسابقات شطرنج سریع و برق‌آسای قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ تا چند روز دیگر در حالی در شهر ریاض آغاز می‌شود که نماینده‌ای از ایران شرکت نمی‌کند. تنها ورزشکار کشورمان که می‌توانست در مسابقات حضور داشته باشد، سارا سادات خادم‌الشریعه بود که وی تصمیم گرفت شرکت نکند. ضمن اینکه پهلوان‌زاده، رئیس فدراسیون نیز گفته بود که این فدراسیون برنامه‌ای برای حضور در این تورنمنت ندارد. البته شطرنج‌بازان قطر و رژیم صهیونیستی همچنان منتظر دریافت ویزا هستند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار