گل‌هایی که خوردیم به دلیل ضعف دفاع‌مان نبود

کلوپ: شاید حرفم جنون‌آمیز باشد اما باید ۳ گل دیگر به آرسنال می‌زدیم!

سرمربی آلمانی تیم فوتبال لیورپول معتقد است که تیمش باید برنده مصاف بزرگ هفده نوزدهم لیگ برتر مقابل آرسنال می‌شد.

، تیم فوتبال لیورپول شب گذشته (جمعه) در شرایطی به تساوی ۳ بر ۳ در خانه آرسنال رضایت داد که در نیمه اول با گل‌‌های فیلیپه کوتینیو و محمد صلاح، ۲ بر صفر از میزبان لندنی‌اش پیش افتاده بود. این تیم اما با دریافت سه گل متوالی از توپچی‌ها عقب افتاد و در نهایت با گل دقیقه ۷۱ روبرتو فیرمینو بازی را به تساوی کشاند.

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول در پایان بازی به شبکه اسکای اسپورت گفت: در شرایط عادی وقتی شما به ورزشگاه آرسنال می‌آیید و یک امتیاز می‌گیرید از آن راضی هستید اما بعد از این بازی باید به من چند دقیقه وقت می‌دادید تا چنین احساسی پیدا کنم. راستش را بخواهید، من فکر می‌کنم که زدن سه گل در آرسنال باید برای کسب پیروزی کافی باشد اما می‌دانم که ما معمولاً به ۴ گل یا چیزی مثل این نیاز داریم تا در این ورزشگاه برنده باشیم. مشکل در دفاع ما نبود. آرسنالی‌ها این سه موقعیت را داشتند - شاید یکی بیشتر - زمانی که به بازی برگشتند و ما هم به آنها فرصت گلزنی دادیم.

کلوپ ادامه داد: اغلب اوقات داشتیم دفاع می‌کردیم و خوب هم دفاع کردیم. برای خلق موقعیت‌های‌مان هیچ گونه ریسکی انجام ندادیم. برای ایجاد موقعیت‌های گلزنی‌مان هیچ ریسکی انجام ندادیم. فضای میان خطوط تیم‌مان زیادی نبود و فضای خالی زیادی به حریف ندادیم. عملکردمان خوب بود. شما با تیمی متشکل از بازیکنان فوق‌العاده در زمانی خوب به اینجا می‌آید و موقعیت‌هایی هم برای گلزنی ایجاد می‌کنید. به نظر من این خوب است. ما نمی‌توانیم از بازیکنان‌مان انتظار داشته باشیم که از تمام موقعیت‌های‌شان استفاده کنند. امروز به طور قطع ما می‌توانستیم یک، دو یا شاید سه گل دیگر هم بزنیم. می‌دانم که شاید حرفم جنون‌آمیز به نظر برسد اما آنهایی که بازی را دیدند آن را تأیید می‌کنند.

تساوی در خانه آرسنال، لیورپول را در جمع ۴ تیم بالای جدول نگه داشت اما در عین حال تعداد تساوی‌های این تیم در لیگ برتر را به هشت رساند. از این حیث لیورپول حالا با وست برومویچ رده نوزدهمی به عنوان دارنده بیشترین تعداد تساوی در این فصل لیگ برتر برابر است.

کلوپ ادامه داد: من فکر می‌کنم که ما باید این بازی را می‌بردیم. مردم حالا دوباره درباره مشکلات دفاعی ما صحبت می‌کنند اما دفاع کردن یک مسئله تیمی است. ما مرتکب اشتباهات انفرادی شدیم و این چیز خوبی نیست. متأسفانه سه مورد از چنین اشتباهاتی را در یک بازی مرتکب شدیم. این به آرسنال فرصت بازگشت به بازی را داد. وظیفه من این است که عملکردمان را بررسی کنم و عملکرد ما هم در حد کسب پیروزی بود که این برای من مهمترین چیز است. داشتن ثبات در عملکرد، چیزی بوده که ما تا این مقطع از فصل در آن خوب بوده‌ایم و به این روند ادامه خواهیم داد. اتفاقی که در این بازی رخ داد بسیار ناراحت کننده است و من هم از این بابت عصبانی بود اما باید نکات مثبت را هم ببینم و با حفظ آنها برای بردن بازی‌های بعد تلاش کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار