هفته هجدهم سری A ایتالیا

یوونتوس - رم؛ پایتخت‌نشینان به فکر نزدیک شدن به دایره مدعیان، بانوی پیر در اندیشه تصاحب صدر

جنگ رقبای راه قهرمانی در سری A ایتالیا به اندازه اوایل هزاره جدید پرحاشیه نیست، اما کماکان در جدول تأثیر پررنگی دارد.

، هنوز تصاویر کرکری‌های وحشتناک سنسی، رئیس فقید رم و موجی، مدیر پرحاشیه وقت یوونتوس سیاه‌وسفید نشده است. هنوز هواداران دو تیم روزهای اوج اوایل هزاره جدید را از یاد  نبرده‌اند، روزهایی که هر جدال رم و یوونتوس از یک هفته قبل با لفاظی مدیران دو باشگاه شروع می‌شد و تا یک هفته بعد از مسابقه در قالب اتهام زدن به داور و بازیکنان حاضر در میدان ادامه می‌یافت. هرچند با گذشت سال‌ها و اُفت مقطعی رم، حالا این رقابت به اندازه سال‌های پرتب و تاب یک و نیم دهه قبل، پرطمطراق و پرحاشیه نیست، اما کماکان حساس است و اتفاقاً تأثیر زیادی در معادلات قدرت فصل جاری سری A دارد.

یوونتوس آلگری، بی‌تاب هفتمین قهرمانی متوالی در لیگ در فاصله یک امتیازی ناپولی صدرنشین قرار دارد، اما اگر رم دی‌فرانچسکو در بازی ساعت ۲۳:۱۵ شنبه شب در تورین از آن کارهای عجیب و خاص خودش انجام بدهد، بانوی پیر نه تنها فعلاً به صدر نمی‌رسد بلکه روباه‌های پایتخت و دار و دسته توتی را هم‌امتیاز و همسایه خودش در جدول خواهد دید! 

اوضاع خوب رقبا
رم هر چند اواسط هفته در جام حذفی شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت، اما در سری A رقیبی سرسخت و در قامت یک مدعی نشان داده است. یوونتوس هم امسال کنار ناپولی و اینتر بخت اول قهرمانی نام دارد. پس انتظار یک بازی جذاب و دیدنی چندان دور از انتظار نیست. یووه در فصل جاری ۴۴ گل زده اما خط دفاعی رم به‌عنوان یکی از دو خط دفاعی برتر فصل راحت تسلیم ایگواین و دیبالا نخواهد شد. البته لازم است بدانید دیگر خط دفاع برتر سری A، رقیب رم یعنی یوونتوس نام دارد! 

بدون بوفون
عدم حضورن جان‌لوئیجی بوفون، سنگربان افسانه‌ای یوونتوس که از سوی آلگری، سرمربی یوونتوس مورد تأکید قرار گرفته است، بخشی از جذابیت‌های بازی را از بین می‌برد. هوودس هم قطعاً در خط دفاعی یووه حاضر نیست و شاید ماندزوکیچ و کوادرادو هم به جدال بزرگ شنبه نرسند. رم اما غایب بزرگی ندارد.

رویارویی‌های قبلی
در ۱۷۹ رویارویی قبلی دو تیم در همه رقابت‌ها، ۸۴ بار یووه پیروز شده، ۴۵ بار رم به برتری دست یافته و ۵۰ تساوی نیز رقم خورده است.

ترکیب احتمالی 

یوونتوس: شزنی، بارزالی، بن‌عطیه، کیلینی، ساندرو، خدیرا، پیانیچ، متویدی، کاستا، ایگواین و دیبالا.

رم: آلیسون، فلورنزی، مانولاس، فازیو، کلاروف، ناینگولان، دروسی، استروتمن، شیک، ژکو و پروتی.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار