در گفت‌وگو با تسنیم

قمری: چون تعداد تست‌ها زیاده شده دوپینگی‌ها هم بیشتر می‌شوند؛ قانونی برای برخورد با فروشندگان داروی غیرمجاز وجود ندارد

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: متاسفانه قانونی برای برخورد با فروشندگان داروی غیرمجاز وجود ندارد و حتی اگر من هم چنین افرادی را شناسایی کنم، قدرت برخورد با آنها وجود ندارد.

خسرو قمری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره اعلام نام آیدین علیاری در سایت اتحادیه جهانی به عنوان ورزشکاری که از مواد نیروزا استفاده کرده، اظهار داشت: تست دوپینگ در جریان مسابقات لیگ و همچنین قهرمانی کشور از سوی نادو و اتحادیه جهانی گرفته شد و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نیز هفته گذشته نتیجه تست را زودتر از UCI اعلام کرد.

وی درباره افزایش ورزشکاران دوپینگی در رشته دوچرخه‌سواری گفت: در این رشته نسبت به گذشته تست دوپینگ بیشتری گرفته می‌شود، بنابراین احتمال مثبت شدن این تست‌ها نیز بیشتر است. زمانی که من ۵ سال قبل وارد فدراسیون شدم، ۱۸ نفر دوپینگی بودند و نهایتاً سالی یکی دو بار تست دوپینگ گرفته می‌شد، اما حالا با پیگیری‌هایی که شخصاً داشته‌ام، نزدیک به ۸۵ مورد تست از طریق نادو گرفته شده و افزایش این آمار با افزایش دوپینگی‌ها رابطه دارد. این خواسته را داریم که تعداد تست‌ها بیشتر هم شود تا ورزشکاران دوپینگی بیش از گذشته مشخص شوند.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ادامه داد: متاسفانه قانونی برای برخورد با فروشندگان داروی غیرمجاز وجود ندارد و حتی اگر من هم چنین افرادی را شناسایی کنم، قدرت برخورد با آنها وجود ندارد.

قمری درباره افزایش آمار رکابزنان دوپینگی گفت: درست است که شاید تعداد رکابزنان بیشتر باشد، اما باید این را بدانید که ۷ رکابزن کشور کلمبیا در جام جهانی لهستان دوپینگی شدند، ولی آمار کل کشور ما این اندازه هم نیست. اگر آمار دوپینگی‌ها در کشورمان نامعقول بود، قطعاً تا الان ما را به اتحادیه جهانی برای ارائه توضیحات دعوت می‌کردند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار