پایان سطوح ۲ و ۳ لیگ جهانی والیبال

فدراسیون جهانی والیبال از سال ۲۰۱۸ سطوح دو و سه لیگ ملت‌های والیبال را برگزار نمی‌کند و مسابقات «چلنجرکاپ» مردان و زنان جایگزین این رقابت‌ها می‌شود که میزبانی آن نیز از طریق مزایده به کشورها واگذار می‌شود.

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال در سال ۱۹۹۰ به عنوان بخشی از یک برنامهٔ بازاریابی در این رشته ورزشی راه‌اندازی شد تا نشان متمایزی از فعالیت‌های فدراسیون جهانی در اواخر قرن بیستم باشد، این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۸ با نام لیگ ملت‌های والیبال و در دو گروه مردان و زنان برگزار می‌شود.

فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری بیست‌ونهمین دوره این رقابت‌ها (سال ۲۰۱۸) تغییرات عمده‌ای لحاظ کرده است که برگزاری با حضور ۱۶ تیم در دو گروه مردان و زنان از جمله این تغییرات است و برگزاری سطح دو و سه لیگ ملت‌های والیبال دیگر منتفی است.

براساس دستورالعمل جدید ۱۲ کشور حضورشان در هفت سال آینده تضمین شده است و چهار کشور دیگر از سوی فدراسیون جهانی والیبال برای سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال و در گروه مردان تیم‌های برزیل، ایران، چین، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین حضورشان در این رقابت‌ها برای هفت سال آینده از سوی فدراسیون جهانی تضمین شده است و تیم‌های استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در رقابت‌های ۲۰۱۸ شرکت می‌کنند.

فدراسیون جهانی والیبال رقابت‌های «چلنجرکاپ» را جایگزین سطوح دو و سه لیگ ملت‌های والیبال کرده است که در دو گروه مردان و زنان و با حضور شش تیم برگزار خواهد شد.

براین اساس یکی از چهار تیم متغیر لیگ ملت‌های والیبال در سال ۲۰۱۹ از طریق مسابقات چلنجرکاپ سال ۲۰۱۸ مشخص می‌شود. میزبانی این رقابت‌ها نیز از طریق مزایده و براساس شرایط فنی و مالی فدراسیون جهانی واگذار می‌شود که فرم‌های مربوطه برای کشورهای عضو فدراسیون جهانی ارسال شده است.

در گروه مردان، تیم میزبان، دو سهمیه از اروپا، یک تیم از آفریقا، یک تیم از نورسیکا و برنده دیدار پلی‌آف قاره‌های آسیا و آمریکا جنوبی شش تیم شرکت‌کننده در رقابت‌های چلنجرکاپ مردان و زنان سال ۲۰۱۸ هستند.

این رقابت‌ها همزمان در دو گروه مردان و زنان از ۲۰ تا ۲۴ ژوئن سال ۲۰۱۸ برابر با ۳۰ خرداد تا سوم تیرماه سال ۹۷ برگزار می‌شود و ۲۵۰ هزار دلار جایزه برای هر گروه در نظر گرفته شده است. تیم‌های اول تا چهارم به ترتیب ۱۰۰، ۵۰، ۳۵ و ۲۵ هزار دلار جایزه دریافت می‌کنند و تیم‌های پنجم و ششم نیز پاداش ۲۰ هزار دلاری دریافت خواهند کرد.

قهرمان سال ۲۰۱۸ این رقابت‌ها به مصاف تیم شانزدهم لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۱۸ می‌رود تا برنده این مسابقه سهمیه لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۱۹ را به دست آورد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار