پس از مثبت اعلام شدن تست دوپینگ علیاری

مدیر تیم‌های ملی: خطر تعلیق فعلاً دوچرخه‌سواری ایران را تهدید نمی‌کند

مدیر تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری به دوپینگ یک رکابزن دیگر کشورمان واکنش نشان داد.

خبرنگار ورزشی ، اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری روز گذشته اعلام کرد که تست دوپینگ آیدین علیاری، رکابزن ایرانی به دلیل استفاده از ماده تستسترون مثبت اعلام و وی با محرومیت مواجه شده است.

محسن سلگی، مدیر تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری در این باره به خبرنگار ورزشی گفت: تست دوپینگ این دوچرخه‌سواری چند ماه قبل در مسابقات لیگ یا قهرمانی کشور گرفته شده بود. ما وثیقه این رکابزن را به اجرا گذاشتیم و به تناسب هزینه‌ای که برای علیاری در یک سال اخیر صورت گرفته، از وثیقه‌اش کم می‌کنیم.

وی افزود: علیاری از استان آذربایجان شرقی است. باید از بزرگان دوچرخه‌سواری این استان و مسئولان آنجا پرسید که چرا در آذربایجان شرقی آمار دوپینگ در دوچرخه‌سواری بالا است.

سلگی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش آمار ورزشکاران دوپینگی در دوچرخه‌سواری، می‌تواند منجر به تعلیق فدراسیون شود؟ اظهار داشت: بیشترین تست دوپینگ از رشته دوچرخه‌سواری گرفته می‌شود و به همین دلیل بالا بودن این تعداد دوپینگی چیز عجیبی نیست. برای تعلیق یک فدراسیون باید قوانین و آمار خاصی لحاظ شود که فدراسیون ایران با این آمار فاصله دارد و بنابراین، خطر تعلیق فعلاً دوچرخه‌سواری ایران را تهدید نمی‌کند.

مدیر تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری عنوان کرد: به طور مداوم کار مقابله با دوپینگ را در دستور کار داریم و اتحادیه جهانی را نیز در جریان می‌گذاریم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار