هفته نوزدهم لیگ برتر انگلیس

لیورپول - آرسنال؛ آزمون بزرگ در آخرین ایستگاه نیم‌فصل

لیورپول و آرسنال با حال و روزی تقریبا شبیه هم مقابل یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند.

، حساس‌ترین بازی هفته نوزدهم و پایانی نیم‌فصل اول لیگ برتر در حالی از ساعت ۲۳:۱۵ جمعه شب به میزبانی آرسنال در ورزشگاه امارات انجام می‌شود که تیم ونگر حال و روزی شبیه لیورپول کلوپ دارد؛ ناامید از قهرمانی و در تلاش برای کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا.

 شرایط جدول 

لیورپول با پیروزی پرگل در بازی هفته هجدهم به روند تساوی‌های خودش خاتمه داد و به رده چهارم رسید. آرسنال هم با وجود داشتن یک روند پرفراز و نشیب یک امتیاز و یک پله پایین‌تر از تیم کلوپ قرار دارد. با این اوصاف پیروزی در این بازی برای هر ۲ تیم حیاتی به نظر می‌رسد چون علاوه بر دور شدن از رقیب، امکان بالاتر رفتن در جدول رده‌بندی را برای تیم پیروز به وجود می‌آورد.

غایبان بازی 

آرسنال، اولیویه ژیرو، مهاجم فرانسوی‌اش را به خاطر مشکل همسترینگ در اختیار ندارد. رمزی هم کماکان دوران ریکاوری را پشت سر می‌گذارد و  به بازی مقابل لیورپول نمی‌رسد. یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول هنوز نمی‌تواند روی حضور جوئل متیپ، مدافع تیمش حساب کند چون او کماکان مصدوم است. دنیل استوریج، مهاجم لیورپول هم آمادگی کامل را به دست نیاورده و احتمالا غایب خواهد بود. مورنو در دسترس کلوپ نیست اما «جان» پس از پایان محرومیت، فرصت بازی کردن را به دست می‌آورد.

رویارویی‌های قبلی 

بازی جمعه، دویست و بیست و چهارمین رویارویی رقباست.لیورپول ۸۶ پیروزی به دست آورده، آرسنال ۷۸ بار به برتری رسیده و سایر رویارویی‌های ۲ تیم با تساوی خاتمه یافته است.کلوپ در ۵ جدال اخیر مقابل آرسنال شکست نخورده که از این تعداد ۲ جدال در ورزشگاه تیم لندنی انجام شد.جدال فصل قبل ۲ تیم در زمین آرسنال با برتری ۴ بر ۳ لیورپول به پایان رسید.

ترکیب احتمالی 

 آرسنال: چک، بیرین، کوشیلنی،مونرئال، میتلند، ژاکا، ایوبی، ویلشر، سانچس، اوزیل و لاکازته 

لیورپول: مینیوله، گومز، لورن، کلاوان، رابرتسون،جان، هندرسون، چمبرلین، کوتینیو، صلاح و فرمینو

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار