آماده باش به ایستگاه پایانی رسید

مرحله سوم پایانی مسابقات ترکیبی بدنسازی تحت عنوان مسابقات آماده باش به پایان رسید.

، مرحله سوم پایانی مسابقات ترکیبی بدنسازی تحت عنوان مسابقات آماده باش در حالی شب گذشته به پایان رسید که نفران برتر این مسابقات مشخص و معرفی شدند.

امیر حسین فرزانه  رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام شمیرانات که مسئولیت طراحی و برگزاری این مسابقات را بر عهده داشت، درباره این رقابت‌ها گفت: این مسابقات روند طولانی داشت، مسابقات را با ۶۰۵ نفر شروع کردیم و در مرحله پایانی ۸ نفر بایکدیگر رقابت کردند. این مسابقات متولی خاصی ندارد همانطور که ما در پرورش اندام اولین دوره آن را برگزار کردیم و شاهد بودیم که ورزشکاران متعددی از رشته‌های مختلف در این رقابت‌ها شرکت کردند. ما با برگزاری این مسابقات تازه فهمیدیم که چه استعدادهای ناب و البته نهفته‌ای در ورزش کشور داریم که می‌توانیم با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی از آن بهره برداری کنیم تا این ورزشکاران در مسابقات بین المللی بتوانند پرچم پر افتخار کشورمان را به اهتزاز درآورند.

فرزانه درباره اینکه قصد برگزاری مجدد این مسابقات را در آینده دارد یا خیر گفت: شروع رقابت‌ها با یکسری سنگ اندازی برای ما همراه بود ولی زمانی که مسابقات را شروع کردیم و دوستانمان نحوه برگزاری و حضور پرشور ورزشکاران را در این مسابقات دیدند با ما همراه شدند. قصد ما این است که مسابقات آماده باش را سالی دو مرتبه برگزار کنیم و امیدوارم متولی پیدا شود تا این مسابقات را برای بانوان هم برگزار کند چراکه یقین دارم استقبال بی‌نظیری از این مسابقات در سطح بانوان خواهد شد.

رئیس هیئت بدنسازی شمیرات استان تهران گفت: به سه نفر برتر مسابقات آماده باش ۵۰ میلیون تومان جایزه نقدی اهدا شد. نفر اول ۲۵ میلون تومان، نفر دوم ۱۵ میلیون و نفر سوم ۱۰ میلون تومان جایزه گرفتند که معادل جایزه بین المللی است که به ورزشکاران این رشته در دنیا اهدا می‌شود. البته این جایزه واقعا در مقابل توانایی این ورزشکاران بسیار ناچیز است و امیدوارم در مراحل بعدی جوایز را بتوانیم افزایش دهیم.

فرزانه در پاسخ به این سوال که آیتم هایتان بسیار دشوار طراحی شده است بطوری که خیلی‌ها نمی‌توانند انجام دهند گفت:قبول دارم آیتم ها بی نهایت سخت بود ولی دیدید که ورزشکارانی محدود توانستند آنها را انجام دهند. قرار نیست همه بتوانند این آیتم ها را انجام دهند همانطور که در مرحله پایانی دو نفر توانستند آیتم آخر را انجام دهند. درست است که ورزشکارانی خوبی داریم ولی متاسفانه ما خودباوری نداریم. یک غلط مصطلح رایج شده است به این ورزش کراس فیت می‌گویند در حالی که کراس فیت نام یک شرکت آمریکایی است. این ورزش ترکیبی است و ما کاری که کردیم این بود که آیتم‌هایی را خودمان طراحی کردیم و در مسابقاتی تحت عنوان آماده باش این آیتم‌ها را برگزار کردیم. در این مسابقات یک آیتمی طراحی کردیم که بدون شک اگر یک خارجی این کار را انجام داده بود تا مدت‌ها از آن در ورزش ما یاد می‌شد. برای یک آیتم قدرت،سرعت و استقامت نیاز است ولی کار جالبی که ما کردیم در یکی از آیتم‌هایمان این بود ورزشکار باید از روز قبل وزنه مورد نظرش را انتخاب می‌کرد بدون دیدن حریفانش و شرایطی که دارند و فقط باید روی توانایی‌های خودش برنامه ریزی می کرد که این مسئله این آیتم را بسیار جذاب کرده بود.  

در پایان این مسابقات مرتضی صداقت، عادل رحیمیان و محمدامین سیف عناوین‌های اول تا سوم را کسب کردند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار