مرحله یک‌هشتم‌ نهایی جام حذفی آلمان

سرخی بایرن مونیخ از زردی دورتموند؟!

چهره بایرن از تعدد پیروزی‌ها سرخ است و دورتموند بعد از مدت‌ها زردی و پژمردگی به دنبال طراوت دوباره است.

، روزگاری «درکلاسیکر» فقط در بوندس‌لیگا جذاب بود اما با افزایش قدرت ۲ تیم و گاه رسیدن دورتموند به استانداردهای بایرن، چارچوب رقابت ۲ تیم گسترده‌تر شد و این جدال چه در جام حذفی آلمان و چه در لیگ قهرمانان معتبرتر جلوه کرد. در همین راستا حالا هر رقابت ۲ تیم در هر چارچوب و با هر وضعیتی یک جنگ واقعی و قابل توجه است. جدال دورتموند و بایرن در تک بازی مرحله یک‌هشتم‌نهایی فصل جاری جام حذفی آلمان که از ساعت ۲۳:۱۵ چهارشنبه به میزبانی بایرن انجام می‌شود هم از این قاعده مستثنی نیست.

شرایط کلی

بایرن با یک پیروزی دشوار در هفته هفدهم بوندس‌لیگا مقابل اشتوتگارت فاصله خودش با تیم دوم جدول را به ۱۱ امتیاز افرایش داد  اما دورتموند هم پس از اخراج بس و جانشین کردن اشتوگر قدرتمند شده و به مراتب قوی‌تر از تیمی است که در آخرین ملاقات با بایرن ۳ بریک شکست خورد. آن‌ها در ۲ بازی اول با مربی جدیدشان پیروز شدند و طبیعتا با همین ترکیب برنده و  با اتکا به قدرت پولیسیچ، ستاره آمریکایی‌اش به مصاف میزبان‌شان می‌روند.

 غایبان بازی

نویر و تیاگو به عنوان مصدومان بلندمدت بایرن کماکان دور از میادین هستند و دورتموند در این بازی دشوار و حیثیتی از وجود دورم، پیژک،کاسترو، گوتزه، رویس، روده و فیلیپ محروم است.

 رویارویی‌های اخیر

 در ۶ جدال گذشته ۲ تیم، بایرن ۳ بار به برتری رسیده و دورتموند ۲ بار موفق شده رقیبش را شکست دهد. یک تساوی هم حاصل ۶ «درکلاسیکر» اخیر بوده است.

 نکات کلیدی

دورتموند در ۲ دور قبلی به راحتی با نتایج ۴ بر صفر و ۵ بر صفر از  سد آرلن و ماگدبورگ گذشت و صعود کرد.

دورتموند پس از برتری ۳ بر ۲ مقابل بایرن در مرحله نیمه‌نهایی فصل گذشته در فینال هم رقیبش را شکست داد و قهرمان شد.

اشتوگر، سرمربی سابق کلن و  فعلی دورتموند در ۶ رویارویی با بایرن هرگز پیروز نشده، ۵ بار باخته و تنها یک بار به تساوی دست یافته است.

 بایرن با شکست شیمنیتز در دور اول به جدال دور دوم با لاپیزیگ رسید و این تیم را هم در ضربات پنالتی حذف کرد.

۳ قهرمانی از مجموع ۱۸ قهرمانی بایرن درجام حذفی با برتری بر دورتموند در فینال حاصل شده است. بایرن پرافتخارترین تیم این رقابت‌هاست و دورتموند ۴ بار جام حذفی را بالای سر برده.

 روبرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی خط حمله بایرن در ۱۳ رویارویی گذشته ۹ بار دروازه دورتموند، تیم سابقش را باز کرده است.

 ترکیب احتمالی

 بایرن‌مونیخ: اولریش، کیمیش، بوآتنگ، هوملس، آلابا، مارتینس، ویدال، مولر، رودریگس، ریبری و لواندوفسکی

دورتموند: بورکی، تولان، سوکراتیس،توپراک، اشملزر، پولیسیچ، وایگل، کاگاوا، گوئررو، یارمولنکو و اوبامیانگ

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار