ابراز ناراحتی فدراسیون ووشو آسیا از اقدام شورای المپیک قاره کهن

مسئولان فدراسیون ووشوی آسیا در نشست هیئت رئیسه این فدراسیون از اقدام شورای المپیک آسیا مبنی بر حذف رقابت‌های وزن ۷۵-کیلوگرم در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ابراز ناراحتی کردند.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، نشست هیئت رئیسه فدراسیون آسیایی ووشو با حضور مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ایران و نایب رئیس آسیا در شهر "گوانگ‌ژو" چین برگزار شد.

در این نشست مباحث مختلفی مورد بررسی قرار گرفت که مهمترین آنها بدین شرح است:

*تصمیم عجیب شورای المپیک قاره کهن مبنی بر حذف رقابت‌های وزن ۷۵-کیلوگرم ساندای مردان در بازی‌های آسیایی مورد بررسی قرار گرفت.این تصمیم یک طرفه اتخاذ شده و هیچگونه هماهنگی و مشورت با فدراسیون ووشوی آسیا صورت نگرفته است.
مقرر گردید تا فدراسیون ووشوی اندونزی، کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی و همچنین فدراسیون آسیایی ووشو طی روزهای آتی مذاکرات مختلفی با شورای المپیک آسیا برای تغییر احتمالی این تصمیم داشته باشند.

با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ در چین برگزار می‌شود و این کشور مهد ووشوی جهان است، ابراز امیدواری شد تا تعداد اوزان ساندا و فرم های تالو در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ افزایش یابد.

*سپس در مورد نحوه اتخاذ تصمیمات کمیته فنی آسیا تبادل نظر شد که علی نژاد اعتراضاتی به روند تصمیمات این کمیته داشت و اعلام کرد که نظرات کمیته فنی نباید شخصی باشد.در این راستا مقرر شد تا از این پس تصمیمات کمیته فنی با هماهنگی بیشتر اعضای هیات رئیسه اتخاذ و اعمال شود.

*دو کشور هند و برونئی برای میزبانی دوره بعدی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در سال ۲۰۱۹ اعلام آمادگی کردند که به دلیل تکمیل نبودن مدارک آنان، تعیین میزبان به جلسه بعدی هیئت رئیسه موکول شد.

*اساسنامه فدراسیون ووشوی آسیا تغییرات کوچکی داشت که به تصویب اعضای هیئت رئیسه رسید.قرار بود اعضای کمیته پرشکی و توسعه بازریابی تکمیل شوند، اما باتوجه به اینکه تنها هفت ماه به دوره فعلی فدراسیون آسیایی باقی مانده است، مقرر گردید در جریان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ که انتخابات فدراسیون ووشوی قاره کهن انجام می شود، در خصوص تکمیل کمیته ها تصمیم گیری می شود.

*در خصوص مجمع انتخاباتی فدراسیون آسیا تصمیم بر این شد تا اقدامات مربوط به نامزدهای حضور در انتخابات از ۶ ماه قبل از زمان مجمع آغاز و به مدت سه ماه ادامه داشته باشد.
در جلسه بعدی هیئت رئیسه که روز ۱۲ خردادماه سال آینده در سئول کره جنوبی برگزار می شود، تصمیمات لازم و نهایی در خصوص انتخابات فدراسیون ووشوی آسیا و تهیه لیست واحد تصمیم گیری می شود. 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار