انتقال ۸ رشته ورزشی معلولان به فدراسیون‌ها

تعدادی از رشته‌های ورزشی که معلولان در آنها فعالیت رسمی دارند، باید رسماً تحت حمایت فدراسیون آن رشته قرار بگیرند و بار این مسئله از روی دوش فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین برداشته شود.

مسعود اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، در پاسخ به این سوال که «چند رشته معلولان باید زیر نظر فدراسیون آن رشته فعالیت داشته باشند؟» گفت: طبق تصمیماتی که در سطح کلان ورزش دنیا گرفته شد، مقرر شد که ۸ رشته تنیس روی میز، تیراندازی با کمان، بدمینتون، تنیس، قایقرانی کانو، تکواندو، دوچرخه‌سواری و اسب سواری در بخش معلولان زیر نظر فدراسیون آن رشته در هر کشوری فعالیت کنند. در حال حاضر فدراسیون‌های جهانی این ۸ رشته همگی دارای بخش «پارا» هستند و مورد حمایت قرار می‌گیرند. روسای این فدراسیون‌ها در ایران نیز پس از تصویب اساسنامه کمیته پارالمپیک، عضو مجمع این کمیته خواهند بود و می‌توانیم در حوزه ورزش معلولان از بدنه آنها بیشتر استفاده کنیم.

وی افزود: ماموریت این رشته‌ها به فدراسیون‌های ملی داده می‌شود و طبق اعلام کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC)، این فدراسیون‌ها متعهد هستند که از رشته خود در بخش معلولان حمایت کامل داشته باشند. قرار است انتقال ماموریت در این بخش طی ۲ تا ۳ سال آینده به فدراسیون‌ها منتقل شود. ما نباید اجازه بدهیم که در این دوره گذار و انتقال، رشته‌های معلولان آسیب ببینند. به هر حال نیاز است فدراسیون‌ها در این حوزه کاملاً توجیه شوند و این مسئله زمان‌بر است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار