هنوز حمایت سایر نهادها در کسب میزبانی دیده نشده است

ترابیان: منطقی فکر کنیم شانسی برای کسب میزبانی جام جهانى ۲۰۲۰ نداریم

رئیس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلى کشورمان معتقد است از لحاظ منطقی، ایران میزبان جام جهانى فوتسال ۲۰۲۰ نخواهد بود.

عباس ترابیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، درباره گمانه‌زنی‌‌هایی مبنی بر مخالفت فیفا با میزبانی ایران در جام جهانى فوتسال ۲۰۲۰ اظهار داشت: فیفا برای این میزبانی، شروطی قائل شده که یکی از آنها، این است که بانوان بتوانند برای تماشای مسابقات به سالن بیایند. این موضوع فعلاً در کشور ما مشکلی لاینحل محسوب می‌شود و می‌تواند یکی از دلایل رد میزبانی ایران در جام جهانى ۲۰۲۰ باشد.

وی گفت: همانطور که قبلاً هم گفته‌ام، برای کسب میزبانی چنین مسابقاتی نباید تنها فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان پا پیش بگذارند و ارگان‌ها و وزارتخانه‌های زیادی باید کمک کنند. باید تصور کرد که یک صنعتی وارد کشور می‌شود، قرار است ۲۰ روز روی آنتن جهان باشیم و کشورهای مختلف درباره ما صحبت کنند. میزبانی این رقابت‌ها به اقتصاد کشور کمک می‌کند، اما هنوز حمایت سایر نهادها دیده نمی‌شود.

رئیس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلى با اشاره به ژاپن که یکی از نامزدهای کسب میزبانی این رقابت‌ها است، تصریح کرد: از زمانی که این موضوع مطرح شد، ستادی در کشور ژاپن در این راستا تشکیل شد که در رأس آن، رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن و نایب رئیس سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور دارد. رئیس کمیته ملی المپیک و نماینده وزارت اقتصاد ژاپن هم از اعضای این ستاد هستند.

ترابیان گفت: آنها این موضوع را تا این حد جدی گرفته‌اند، اما اگر دخالت سلطانی‌فر نبود، ما نمی‌توانستیم حتی نامه‌ها را از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوط در زمان مقرر جمع‌آوری و ارسال کنیم. با این حال هنوز نام ایران در میان کشورهای نامزد کسب میزبانی جام جهانى قرار دارد، اما اگر منطقی فکر کنیم، شانسی برای کسب میزبانی نداریم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار