چون گل‌نزن بودیم، هنوز در مورد ما صحبت می‌کنند!

مومن‌زاده: صفرهای حساب فتح‌الله‌زاده زیاد شده و فراموش کرده؛ قراردادم با استقلال ۱۰۰ میلیون بود

مهاجم پیشین استقلال گفت: کسی درباره آقای گل ۱۰ سال پیش صحبت نمی‌کند، اما ما چون گل‌نزن بودیم، همیشه حرف‌مان را می‌زنند.

خبرنگار ورزشی ، با وجود گذشت سال‌های زیاد از نقل و انتقالات بین باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، صحبت‌های زیادی در خصوص رقابت این دو باشگاه می‌شود، به خصوص انتقال مهدی هاشمی‌نسب از پرسپولیس به استقلال. در این میان، امیر عابدینی و علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل پیشین سرخابی‌ها در رابطه با جذب احمد مومن‌زاده، هم صحبت کرده و هم کُری خوانده‌اند. عابدینی گفته مومن‌زاده چون استقلالی بود به او توصیه کرده به این تیم برود و فتح‌الله‌زاده هم گفته با رقم کمتری او را جذب کرده است.

در این رابطه و وضعیت استقلال با مومن‌زاده گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در زیر می‌خوانید:

* تسنیم: از استقلال شروع کنیم، فکر می‌کنید این تیم با حضور وینفرد شفر تغییری کرده است؟

هنوز چیزی معلوم نیست. تغییرات در استقلال فاحش نبوده، چون چند بازی بیشتر نیست که مربی جدید آمده است. باید به آینده امید داشت و حالا که سرمربی خارجی آوردند، باید از او حمایت کنند.

* تسنیم: برای استقلالِ فعلی شانسی برای قرار گرفتن در کورس قهرمانی قائل هستید؟

نباید انتظار معجزه داشت. زمان در فوتبال مهم است و باید صبر و حوصله داشته باشیم.

* تسنیم: موضوع بعدی به خود شما برمی‌گردد که در رابطه با پیوستنت به استقلال دوباره حرف و حدیث پیش آمده است. امیر عابدینی گفته برای بستن قرارداد با پرسپولیس به دفتر او رفتی، اما چون گفته بودی استقلالی هستی، توصیه کرد به این تیم بروی. چنین موضوعی صحت دارد؟

اصلا بحث استقلال یا پرسپولیسی بودن مطرح نبود. شاید عابدینی دوست داشته از جانب خودش صحبت کند که حرفی نیست، اما موضوع اصلی چیز دیگری بود.

* تسنیم: چه چیزی؟

پول.

* تسنیم: یعنی هر تیمی که بیشتر پول می‌داد، به آن تیم می‌رفتی؟

دقیقا، استقلال بیشتر پول داد و به این تیم رفتم.

* تسنیم: رقم قراردادت چقدر بود؟

۱۰۰ میلیون برای یک فصل.

* تسنیم: اما فتح‌الله‌زاده این موضوع را تکذیب کرده و گفته با مبلغ خیلی کمی مؤمن‌زاده را جذب کرده است.

فتح‌الله‌زاده صفرهای حسابش زیاد شده و فراموش کرده است. این پول برای یک فصل بود.

* تسنیم: کُری‌خوانی‌ها از موضوع رفتن مهدی هاشمی‌نسب از پرسپولیس به استقلال شروع شده، عابدینی گفته علی پروین او را نخواست، اما فتح‌الله‌زاده گفته که نقش اصلی را استقلال داشته است.

مهدی دوست داشتنی و خواستنی بود. بازیکنی که همه خواهان او بودند و رنگ برایش مهم نبود. او دوست داشت پیشرفت کند و به قله برسد. آن زمان حاشیه‌های زیادی برای او درست کردند، چون سر خواستنش دعوا بود. نظرات دیگران به خودشان ارتباط دارد، ما نمی‌ توانیم بگوییم هاشمی‌نسب اشتباه کرد یا نه. این موضوعی است که مهدی خودش باید صحبت کند.

* تسنیم: فکر می‌کنی چرا پس از گذشت سال‌ها هنوز در مورد شما و مهدی هاشمی‌نسب صحبت می‌شود؟

نمی‌دانم چه کار به ما دارند که استقلالی بودیم یا پرسپولیسی؟ از بازیکن سؤال می‌پرسند که استقلالی هستی یا پرسپولیسی، وقتی بازیکن رفته به یک تیم، تمام شد و رفت. برای خودم مثال می‌زنم که شغل ما مثل مرده‌شورها می‌ماند. برای مرده‌شور چه فرقی می‌کند، طرف به جهنم می‌رود یا بهشت، کار ما چیز دیگری است! کسی سؤال نمی‌پرسد چند قهرمانی در این فوتبال داریم و همه دنبال آبی و قرمز هستند.

* تسنیم: فکر می‌کنی چرا حواشی دوران فوتبالی شما از امروزی‌ها جذاب‌تر بود؟

به خاطر اینکه حرف کمتر بود و عمل بیشتر. همه چیز دوست داشتنی بود، از حاشیه گرفته تا چیزهای دیگر. الان چیزی باقیمانده است؟ ما فیلم بازی نمی‌کردیم و نقاب و ماسک نمی‌زدیم. کسی مصاحبه می‌کرد، حرف‌های او از دلش بیرون می‌آمد. امروز اما... چیزی نگویم بهتر است!

* تسنیم: کدام بازی است که هنوز در ذهنت به یاد می‌آوری؟

بازی ایران و استرالیا بهترین بازی بود که به خاطر دارم. دوران بازی کردنم هم باید به دربی دو بر دو سال ۷۹ اشاره کنم. گل دیرهنگامی خوردیم که اصلا نباید می‌خوردیم. حاشیه بازی زیاد بود. هاشمی‌نسب اولین بازی بود که برابر پرسپولیس قرار می گرفت و دوست داشتیم بازی را ببریم، اما همیشه جادوگری در فوتبال هست (علی کریمی گل دوم پرسپولیس را زد) که نتیجه را عوض کند. اینها آدم‌های کمی نیستند.

* تسنیم: مهاجمان استقلال روی هم به اندازه سه گل نزده‌اند و باز هم یاد گل نزدن‌های شما افتاده‌اند.

شما آقای گل‌های گذشته لیگ را به خاطر دارید؟ کسی با آقای گل‌ها کاری ندارد، اما ما همیشه بر سر زبان‌ها هستیم، چون گل نزن‌ها بیشتر از گل‌زدن‌ها دیده می‌شوند! ما همیشه هستیم، چون گل‌نزنیم! از کسی که ۱۰ سال پیش آقای گل شد، حرفی زده نمی‌شود، اما هنوز در مورد ما حرف می‌زنند.

* تسنیم: فکر می‌کنی چرا باز هم شما را مثال می‌زنند؟

نمی‌دانم، این همه سال گذشته و باز هم ما را رها نمی‌کنند!

* تسنیم: حالا فکر می‌کنی چرا مهاجمان استقلال در گلزنی ناموفق هستند؟

این موضوع به تمرینات بازمی‌گردد و فشار روحی - روانی. فکر می‌کنید چرا پرسپولیسی‌ها خوب گل می‌زنند؟ چون موفقیت تیم برای‌شان مهم است. در فوتبال امروز از مدافع گرفته تا حتی دروازه‌بان گل می‌زنند. فوتبال یک بازی گروهی است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار