رقیب ایران زیر ذره‌بین فدراسیون بین‌المللی فوتبال

اعزام نمایندگان فیفا به مادرید برای بررسی امور فدراسیون اسپانیا

فدراسیون فوتبال اسپانیا زیر ذره‌بین فدراسیون جهانی فوتبال قرار خواهد گرفت.

، روز گذشته (جمعه) روزنامه اسپانیایی «ال‌پایس»، مدعی شد فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اسپانیا ارسال کرده و هشدار داده در صورت دخالت دولت اسپانیا در انتخابات ریاست جدید این فدراسیون، ممکن است تیم ملی اسپانیا را از حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ که قرار است تابستان آینده به میزبانی روسیه برگزار شود، کنار بگذارد.

خبرگزاری «EFE» اسپانیا هم اکنون با تأیید این خبر گزارش داد، فیفا تأیید کرد اخیراً نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اسپانیا فرستاده و نگرانی‌اش بابت دخالت دولت اسپانیا در انتخابات ریاست فدراسیون این کشور را به اطلاع آنها رسانده است.

یک عضو ارشد فیفا که نامش فاش نشده در گفت‌وگو با خبرگزاری «EFE» ضمن تأیید ارسال نامه از سوی فیفا به فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت: بر اساس آیین‌نامه فدراسیون جهانی فوتبال، تمامی فدراسیون‌های عضو فیفا باید تمامی امور مربوط به خود را به طور مستقل مدیریت کنند و اطمینان حاصل کنند که طرف سومی در امور آنها دخالتی ندارد.

عضو فدراسیون جهانی فوتبال تأکید کرد: فیفا با فدراسیون فوتبال اسپانیا در تماس است و قرار است هیئتی مشترک از فیفا و یوفا به مادرید سفر کنند تا وضعیت موجود در فدراسیون فوتبال اسپانیا را مورد بررسی و آنالیز قرار دهند.

خوان پادرون که پس از استعفای آنخل ماریا ویار از ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا به خاطر اتهام سوء مدیریت و فساد، به طور موقت هدایت این فدراسیون را برعهده دارد، در این باره گفته است که کسی نمی‌تواند اسپانیا را از جام جهانی کنار بگذارد.

در سوی دیگر ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا نیز در واکنش به این موضوع گفته است اطمینان دارد که اسپانیا در جام جهانی حضور خواهد داشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار