سکوت آیین‌نامه فیفا در ماجرای بخشش پرسپولیس و طارمی

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در مورد محرومیت باشگاه پرسپولیس از نقل‌وانتقالات و مهدی طارمی توضیحاتی را ارائه داد.

خبرنگار ورزشی ، سفر حمیدرضا گرشاسبی به ترکیه برای دیدار با مدیران باشگاه ریزه اسپور در مورد پرونده طارمی، این امید را به‌وجود آورد که محرومیت پرسپولیس توسط فیفا بخشیده یا به یک شکل دیگر اعمال می‌شود. گفته می‌شود توافق بین پرسپولیس و ریزه اسپور حاصل شده، اما این موضوع فعلاً از سوی مسئولان دو باشگاه اعلام رسمی نشده است.

روزبه وثوق‌احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در مورد احتمال شکستن رای محرومیت پرسپولیس از حضور در دو پنجره نقل‌وانتقالاتی پس از توافق با باشگاه ریزه اسپور، به خبرنگار تسنیم گفت: باید تا زمان اعلام رأی توسط فیفا صبر کنیم، چون آیین‌نامه در این خصوص ساکت است. در آیین‌نامه فیفا درباره اینکه اگر دو باشگاه با یکدیگر توافق کنند چه اتفاقی می‌افتد، نکته‌ای ذکر نشده است. اینکه فیفا توافق دو طرف را می‌پذیرد و تخلف را نادیده می‌گیرد یا رأی را نگه می‌دارد، معلوم نیست، چون همان‌طور که گفتم در این خصوص بحثی در آیین‌نامه نشده است. به دلیل اینکه پرونده طارمی و پرسپولیس به دادگاه CAS رفته، شاید رای این دادگاه هم در مورد پرونده تاثیرگذار باشد.

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال درباره ورود اردوغان، رئیس جهور ترکیه به پرونده طارمی و ریزه اسپور، خاطرنشان کرد: احتمالاً تاثیری که ایشان بگذارد، نحوه حل اختلافات باشد. به هرحال وقتی دو کشور در بالاترین سطح سیاسی توافق کنند که یک پرونده بسته شود، باشگاه‌ها هم ملزم به حل آن می‌شوند. فقط باید ببنیم فیفا چه رأی‌ای در این خصوص صادر می‌کند.

وثوق‌احمدی در پاسخ به این سوال که «آیا با توجه به مصوبات فیفا مبنی بر عدم دخالت سیاست در ورزش، پادرمیانی اردوغان در این پرونده دخالت سیاسی به حساب نمی‌آید؟»، گفت: این دخالت، دخالت سیاسی محسوب نمی‌شود. این روابط دیپلماتیک بین دو کشوری است که در ورزش پرونده داشتند و حالا می‌خواهند آن را ببندند. فیفا هم این را دخالت دولت‌ها و سیاست در ورزش حساب نمی‌کند.

بیشتر بخوانید:

حرفی که زیر پای کی‌روش ماند

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار