دوست داشتم با سوریان عکس بگیرم

ولاسوف: کشتی‌گیران تیم روسیه، جزو نفرات درجه سوم این کشور هم نبودند

کشتی‌گیر وزن ۷۷ کیلوگرم تیم بیمه رازی گفت: تیم روسیه فقط برای مسابقات جام باشگاه‌ها جمع شده بود و کشتی‌گیران هم حتی جزو نفرات درجه سوم روسیه هم نبودند.

، رومن ولاسوف، قهرمان جهان و المپیک در مورد مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان در اصفهان اظهار داشت: کشتی گرفتن در این مسابقات، تجربه خیلی خوبی بود. از همه مهمتر اینکه دیدن تماشاگران ایرانی لذت خاصی دارد و ایرانی‌ها بسیار خونگرم هستند. 

وی در خصوص سطح کشتی فرنگی ایران عنوان کرد: همه کشتی گیران ایرانی سطح خوبی دارند و مدال آور هستند اما سعید عبدولی کشتی گیری خاص است. همیشه مقابل او کشتی‌های سختی گرفتم و برای عبدولی آرزوی موفقیت می‌کنم.

کشتی گیر وزن ۷۷ کیلوگرم تیم بیمه رازی درباره حق خوری‌هایی که در مورد عبدولی در مسابقات مختلف شده، گفت: برای تمام کشتی گیران داوری تاثیر گذار است اما عبدولی در چند مسابقه دچار ناداوری شد و به نوعی مدال‌های خوشرنگی را از دست داد، ولی می‌تواند این مسئله را در آینده جبران کند.

ولاسوف در مورد اینکه داستان درخواستش برای  دیدار با حمید سوریان در ایران چه بوده؛ خاطرنشان کرد: برای من حمید سوریان آدم بزرگی است و قلب بزرگی دارد. وقتی حمید برای اولین بار قهرمان جهان شد من ۱۶ سال داشتم و از همان زمان دوست داشتم مثل سوریان باشم اما هنوز هم نتوانستم این کار را انجام بدهم. سوریان یک آدم متفاوت و دوست‌داشتنی است و دوست داشتم ضیافت شامی با او داشته باشم و با وی عکس بگیرم.

وی در خصوص شکست نماینده روسیه در این مسابقات عنوان کرد: به خودم اجازه نمی‌دهم در مورد آن تیم قضاوت کنم فقط این را می‌گویم که شما بضاعت کشتی روسیه را در مسابقات جهانی و المپیک دیده‌اید. کشتی روسیه چیزی نبود که در اصفهان دیدید. این تیم فقط برای این مسابقات جمع شده بود و کشتی گیران هم حتی جزو نفرات درجه سوم روسیه هم نبودند.

ولاسوف  درخصوص اینکه در ایران رقابت حساسی بین کشتی گیران روس و ایرانی وجود دارد و آیا در روسیه هم چنین حساسیتی وجود دارد، گفت: من چنین حسی ندارم چون احساس می‌کنم تماشاگران ایرانی من را دوست دارند و بقیه کشتی‌گیران روس را هم دوست دارند. امیدوارم سال‌های آینده هم به ایران بیایم.

وی در مورد تغییر اوزان کشتی فرنگی و قوانین وزن کشی جدید گفت: این مسئله برای من بد نیست و فکر می‌کنم بیشتر برای حریفان من بد باشد.

فرنگی کار وزن ۷۷ کیلوگرم روس در پاسخ به این سوال که آیا قرار است در المپیک ۲۰۲۰ هم کشتی بگیرد؟ تاکید کرد: تا زمانی که بتوانم کشتی می‌گیرم و می‌خواهم در ۲۰۲۰ هم طلا بگیرم. فعلا نه برای مربیگری و نه برای ورود به دنیای مدیریت ورزشی برنامه‌ای ندارم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار